Prešov opäť nedal gól, v Myjave tesne prehral

Jozef Talian, Ján Dzurík obaja z 1. FC Tatran Prešov a Roman Sabler zo Spartaka Myjava. (Autor: SITA)
TASR|28. aug 2016 o 20:52

V 7. kole futbalovej Fortuna ligy podľahol Tatran v Myjave 0:1.

MYJAVA/PREŠOV. Ani v siedmom kole najvyššej futbalovej súťaže sa nepodarilo nováčikovi z Prešova skórovať a bodovať na ihrisku súpera.

V Myjave prehral Tatran najtesnejším pomerom keď rozhodujúci gól vsietil ešte v prvom polčase skúsený Tomáš Kóňa.

Rozhodol jediný gól

V úvode duelu mali menšiu územnú prevahu Prešovčania, z ktorej vyťažili iba málo nebezpečnú strelu Rolinca.

Po štvrťhodine hry sa črtala nebezpečná situácia pred bránou Taliana, ale pred Sablerom zasiahol jeden z obrancov hostí.

V 16. minúte mohol ísť do úniku Rolinc, ale Hruška vybehol ďaleko z pokutového územia a poslal loptu do bezpečia.

Podobne si o minútu pripísal úspešný zákrok Talian na opačnej strane a zamedzil tak Sládekovi zakončiť vo vnútri šestnástky.

V 18. minúte sa po prvý raz rozvlnila sieť, ale Dugov gól pre ofsajd neplatil. To už boli kopaničiari nebezpečnejším tímom a v 26. minúte radovali u úvodného gólu, keď sa po rohovom kope hlavičkou presadil kapitán Kóňa - 1:0.

Do konca prvého dejstva hry videli diváci ešte jednu tečovanú strelu východniarov a hlavičku Sablera smerujúcu nad bránu.

V nervóznom závere sa domáci ubránili

Druhý polčas otvorila Rolincova strela mimo brány. V 51. minúte zahrali Myjavčania rohový kop, z voleja vystrelil Sládek a zasahovať musel Talian.

V 58. minúte si na opačnej strane ihriska nenechal loptu vziať Olansunjanmi, k zakončeniu vyzval Jacka, ktorý pálil
prudko, ale nad bránu.

O tri minúty zahral priamy kop Kóňa, brankár hostí loptu vyboxoval a následná dorážka Kukoľa neprenikla hradbou tiel.

Hra bola postupom času čoraz viac rozkúskovaná a na trávniku pribúdala nervozita. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby podnikli kopaničiari kontru, na jej konci bola Kóňova strela mimo brány.

V 89. minúte ešte zamieril do priestoru domácej brány Dupkala, ale Hruška ukryl loptu do rukavíc a z víťazstva sa tak mohli radovať Myjavčania.

Futbalová Fortuna liga: Myjava - Prešov: fotogaléria

28.8.2016

Hlasy trénerov

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Nebol to pre nás ľahký zápas. Hostia pred týždňom vyhrali, prišli sem nabudení a odohrali kvalitný zápas. Som rád, že sme zápas zvládli. Škoda, že sme nepridali ďalší gól. Bol som prekvapený, že keď sme dali gól, tak sme aj naďalej hrali v kŕči. Na tom musíme popracovať, lebo by sme mali hrať uvoľnenejšie. Niektorí hráči neboli vo svojej koži, ale myslím si, že zápas sme v pohode uhrali umnou hrou. Ak by finálna fáza bola lepšia, tak sme mohli pridať aj ďalšie góly v druhom polčase. Vedeli sme, že po krídlach je šanca, ale finálna fáza nebola taká, aká by mala byť. Centre nemali presného adresáta, preto sme dali len jeden gól. Myslím si, že o jeden gól sme dnes boli lepší."

Stanislav Varga, tréner Prešova: "V tomto zápase sme neboli o nič horším tímom ako Myjava. Mali sme dosť šancí. Zápas rozhodli štandardné situácie a jedna naša, ku ktorej nemalo dôjsť. Keď je určený hráč, ktorý má brániť osobne Kóňu a ten hráč je sám a nikto okolo neho, tak tento zápas sme si prehrali jedinou chybou. A možno aj chybou pána Weissa, pretože keď lopta letí 50 metrov, odrazí sa od zeme do ruky súperovho hráča, tak ja si myslím, že by to mala byť penalta. Súper to potom uhral umnou hrou, bol nebezpečný v štandardkách. Ale myslím si, že sme neboli o nič horší."

Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 26. T. Kóňa, ŽK: 34. Kukoľ, 45. P. Pavlík, 71. Marček - 60. Streňo, 64. J. Rolinc, 72. P. Jacko, 73. Dupkala, rozhodovali: R. Weiss - P. Bednár, Borsányi, 1 593 divákov.

Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Ostojič, P. Pavlík, Mehremič- Duga (46. Marček), T. Kóňa - Brigant, P. Sládek (69. Ľ.Kolár), Kukoľ - Sabler (84. Bílovský).

Prešov: Talian - Bujňák, Dzurík, J. Bartek, Streňo - P. Jacko, D. Keresteš (80. Hector Tubonemi) - L. Kubus (46. P. Katona), Ashiru, D. Leško (66. Dupkala) - J. Rolinc .