Prešovčania postúpili do hlavnej fázy Ligy majstrov

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|4. sep 2016 o 18:06

Prešovským hádzanárom sa postup podaril na šiesty pokus.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili vo finále kvalifikačného turnaja Ligy majstrov nad slovinským tímom RK Gorenje Velenje 23:21 a postúpili do hlavnej fázy LM.

Prešovčanom sa postup podaril na šiesty pokus. Slovenský majster sa pri svojej premiérovej účasti v Lige majstrov predstaví v C-skupine. Jeho súpermi budú Naturhouse La Rioja (Špan.), HC Metalurg Skopje (Maced.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Montpellier HB (Fr.) a Elverum Hanball (Nór.)

Finálový zápas kvalifikácie Tatran Prešov - RK Gorenje Velenje : fotogaléria

4.9.2016

Priebeh stretnutia

Úvod zápasu o konečné prvenstvo a postup začal vyrovnane. Prešovčania síce od prvých minút viedli, ale hráči slovinského vicemajstra dokázali kontrovať.

V 14. minúte Rábek prvýkrát zvýšil na rozdiel troch gólov (3:6), ale Valenje opäť znížilo. Svoj tím výrazne podržal prešovský brankár Čuprina, ktorý v prvom dejstve predviedol viacero dôležitých zákrokov a zmaril aj dve sedmičky slovinského tímu.

Diváci v prešovskej Tatran handball aréne videli v prvom polčase dramatický duel s množstvom osobných súbojov. Mierne navrch mali Prešovčania, ktorí po úvodnej tridsaťminútovke viedli o dva góly - 10:12.

V úvode druhej časti zmaril Čuprina ďalší trestný hod súpera a jeho spoluhráči krátko na to pridali ďalšie dva góly - 10:14.

Domáci v ďalších minútach ťažili zo štvorgólového náskoku. V 45. minúte upravil Rábek úspešnou sedmičkou na 12:16. Slovinský tím už v ďalších minútach nedokázal prehru odvrátiť, naopak Prešovčania, podporovaní domácim publikom, si už historické víťazstvo nenechali vziať.

Ich náskok bol dokonca šesťgólový, ale hostia v závere dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov. Viac im však už Prešovčania nedovolili.

Hlasy po zápase

Rastislav Trtík, tréner Tatrana: "Mám dobrý pocit, že sme urobili dobrú prácu. Dva mesiace sme sa tvrdo pripravovali, hoci nám do toho prišli nejaké výpadky pre zdravotné problémy. Dnes sme dominovali v obrane, mali sme lepších brankárov a aj súpera sme mali dobre prečítaného. Bolo vidieť, že naši hráči veľmi chcú. Toto víťazstvo je o to cennejšie, že mnoho hráčov hralo so sebazaprením. Hráči dokázali, že tento tím má svoju identitu."

Radovan Pekár, spojka Tatrana: "Minulý týždeň sme sa tešili z víťazstva v Československom pohári, dnes sa radujeme z postupu do hlavnej fázy Ligy majstrov. Sezóna začína veľmi dobre. Rozbehli sme sa veľmi dobre a teraz bude dôležité to udržať a pokračovať v dobrých výsledkoch čo najdlhšie."

Oliver Rábek, spojka Tatrana: "Bol to ťažký zápas, bojovný. Každý z nás išiel na dno svojich síl. Bojovali sme srdcom a som veľmi rád, že nám to vyšlo. Mali sme úžasných fanúšikov, ktorým chcem aj touto cestou poďakovať. Verím, že to bude takto pokračovať."

Kvalifikačný turnaj Ligy majstrov, finále

RK Gorenje Velenje - Tatran Prešov 21:23 (10:12)

Zostava Prešova: Čuprina, Bražnik - Rábek, M. Šárpataky,Humeňanský, Hrstka, Krok, Sadovij, L. Urban, Pekár, Číp, Peskov,Vucko, Jankovič, Páleš, Carapkin.

o 3. miesto

Riihimaen Cocks - Red Boys Differdange 30:21 (18:14)

Najviac gólov Cocks: Lukjančuk 6, Tuominen 5, Nenita 3, najviacgólov Diffedange: Hoffmann 5, Kratovič 5, Rezič 4. Rozhodovali:Mitrevski, Todorovski (obaja Mac.), vylúčení: 5:4, ŽK: 3:3, 7 m hody:4/2 - 4/2, 200 divákov.