Ilustračné foto
Ilustračné foto (Autor: Roman Guliš)
Sportnet|24. sep 2016 o 20:56

Prešov spadol na dno fortunaligovej tabuľky.

PREŠOV. Hráči Dunajskej Stredy si pripísali prvé víťazstvo v tohtosezónnej edícii futbalovej Fortuna ligy, keď v sobotňajšom súboji 10. kola najvyššej domácej súťaže zvíťazili v Prešove nad Tatranom hladko 3:0.

Zverenci Krisztiána Németha sa odlepili z dna fortunaligovej tabuľky, na ktorom aktuálne figuruje ich sobotňajší súper - nováčik najvyššej domácej futbalovej súťaže.

Priebeh stretnutia

V zápase tímov z posledných priečok tabuľky boli v prvom polčase aktívnejší domáci. Sľubne vyzerala ich príležitosť zo 4. minúty, ale krížna strela minula bránku hostí.

Prešovčania mali v prvej polhodine vyššie držanie lopty, viac sa snažili o ofenzívnu hru a ich aktivita vyvrcholila v 23. minúte, keď zahrávali pokutový
kop. Dávid Leško však z bieleho bodu namieril iba do hornej žŕdky.

Tento moment hostí povzbudil a tí boli v ďalších minútach odvážnejší najmä smerom dopredu. V 40. minúte ešte Štepanovský v šestnástke domácich nenašiel adresáta dobre myslenej prihrávky, ale o štyri minúty už hostia išli do vedenia.

Pačinda poslal prízemný center pred brankára Taliana, Štepanovský využil nedôraz prešovskej obrany a domácich zarmútil gólom "do šatne."

Hostia začali druhý polčas tak, ako skončili prvý - gólom. V 46. minúte ešte obrana Tatrana zmarila strelu Szarku, ale po následnom rohovom kope sa zopakovala situácia z prvého gólu.

V šestnástke Tatrana bol opäť nekrytý hráč hostí, tentoraz Kwin, a hostia viedli 2:0. Domácim nemožno uprieť snahu o kontaktný gól, ale v 61. minúte opäť demonštrovali svoju streleckú nemohúcnosť.

Striedajúci Katona síce prekonal brankára Tofiloského, ale trafil na čiare stojaceho Brašeňa. Dorážajúci Tubonemi poslal prudkú strelu vysoko nad bránku.

O sedem minút hostia definitívne pochovali snahy Prešovčanov. Obrana hostí nestíhala Ákosa Szarku, ktorý sa dostal až pred Taliana - 0:3.

Prešovčania chceli prekonať strelecké trápenie, ale ani v 83. minúte sa im to nepodarilo. Dzurík vyhral hlavičkový súboj pred Tofiloským, ale loptu poslal nad bránku.

Na opačnej strane následne zaujala príležitosť Pačindu, ktorý nasmeroval svoj pokus z priameho kopu tesne nad bránku.

Hlasy trénerov

Stanislav Varga, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Dnešný zápas sme prehrali v hlavách. V prvom polčase sme mali prevahu i viaceré šance. Potom prišla jedenástka, ktorú sme nepremenili. Do zápasu sme sa ešte mohli vrátiť, ale Katona v dobrej šanci trafil len hráča na čiare a vedľa išla aj dorážka. Opakujem, tento zápas sme prehrali v hlavách."

Krisztián Németh, tréner DAC 1904 Dunajská Streda: "Prežívame ťažké obdobie, keďže sme mali výsledkovo katastrofálny štart do sezóny. Tento zápas bol pre nás kľúčový. Chceli sme sa odpútať od posledného miesta a v priamej konfrontácii s Prešovom sme na to mali ideálnu možnosť. Teší ma, že hráči zvládli tento zápas aj napriek tlaku, pod ktorým sú v súčasnej situácii. Napriek tomu zvládli tento zápas a hrali sebavedomo. Som rád, že sme potešili našich fanúšikov a som presvedčený, že tento výsledok nám pomôže."

1. FC Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:1)

Góly: 44. Štepanovský, 47. Kwin, 68. Szarka. Rozhodoval: Vlk,ŽK: Kwin, Štepanovský, 1390 divákov.

Zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Talian - Bartek (52. Keresteš), Jacko,Micherda, Petko - Bujňák, Dzurík, Leško (67. Kačala), Ashiru- Tubonemi, Rolinc (54. Katona)FK DAC 1904

Dunajská Streda: Tofiloski - Kwin, Ľ. Michalík,Huk, Brašeň - Ľupták, Simon - Štepanovský (84. Vida), Sarr (88.Szépe), Pačinda - Szarka (80. Polievka)