Gleb Bylina, hrdina zápasu Prešova proti Skalici.
Gleb Bylina, hrdina zápasu Prešova proti Skalici. (Autor: viza)
Michal Frank|22. okt 2016 o 17:19

O víťazstve nad Skalicou v I. hokejovej lige rozhodol Bylina.

PREŠOV. Dve minúty stačili bieloruskému hokejistovi v drese HC Prešov Penguins, aby rozhodol zápas.

Stalo sa tak tesne pred koncom stretnutia, pri nerozhodnom výsledku.

Dva góly Bylinu však znamenali, že všetky tri body ostanú doma a bývalý extraligista odcestuje z Prešova naprázdno.

Skalica zavítala do Prešova na majstrovský zápas po 17 rokoch.

Pred solídnou diváckou účasťou (750 párov očí) sa v piatok chceli domáci „tučniaci“ na súpera zvučného mena vytiahnuť.

Do vedenia sa dostali už v 5. minúte Šimčákovým gólom z brejku, v polovici zápasu však skalický Horváth vyrovnal.

Vďaka výbornému záveru vyrovnaného duelu zo strany HC Prešov Penguins a spomínaným dvoch gólov legionára Gleba Bylinu ostali všetky tri body pri Toryse.

Tréneri: Stretnutie bolo kvalitné a taktické

„Diváci videli kvalitné stretnutie,“ zhodnotil zápas na tlačovke tréner hostí Peter Oremus.Najviac ho mrzel úvodný gól po chybe jeho zverencov, i nevyužité presilovky.

Kouč domácich Anton Tomko vyzdvihol, že sa hral veľmi dobrý, taktický hokej.

„Ťažko sa nám prechádzalo do pásma Skalice, nevypracovali sme si veľa šancí a solídne výkony podali obaja brankári,“ povedal.

Mrzia ho vylúčenia v druhej tretine, čo je problém „tučniakov“ aj z prechádzajúcich zápasov.

„So šťastným gólom na 2:1 bolo vidieť, že z chlapcov opadla psychická záťaž,“ doplnil.

Tomko zároveň ocenil organizáciu hry súpera.

Najbližší domáci zápas odohrá tím HC Prešov Penguins 2. novembra proti HC Topoľčany.

HC Prešov Penguins – HK Skalica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 5. Šimčák (Jokeľ, Hopkovič), 57. Bylina (Novický), 59. Bylina (Kamalov, Mikula) – 30. P. Horváth (Janáč, Vaškovič)

Prešov: Gavalier – Krčula, L. Hopkovič, Valečko, Kamaliev, D. Šterbák, Ondrej, Novický – A. Lipovský, Prokop, Kokavec – Jokeľ, Šimčák, Šišovský – P. Horváth, Pulščák, Mikolášek – Kamalov, Bylina, Mikula – Ferenc

Skalica: P. Romančík – Peter Horváth, Škápik, Pavešic, Mikéska, Drahorád, Gula, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Janáč – Dvonč, Brodek, M. Romančík – Hluch, Kučera, Kellerstein – A. Kotzman, Ivičič, P. Kotzman

Domov»Sportnet na východe»Bývalý extraligista si z prešovského ľadu body neodniesol