Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Imrich Makó|14. nov 2016 o 00:00

Dohrávku 14. kola tretej futbalovej ligy zvládli lepšie futbalisti MFK Vranov.

VRANOV. Dohrávku 14. kola tretej futbalovej ligy zvládli lepšie futbalisti MFK Vranov. Hostí z Giraltoviec v sobotu zdolali 2:1 a po dvoch prehrách opäť bodovali naplno.

Vďaka víťazstvu nad MFK Slovan Giraltovce 2:1 budú zverenci trénera Bartolomeja Petra zimovať na 6. mieste.

Pre MFK Vranov je to najlepšie umiestnenie po prvej polovici sezóny od roku 2009.

Pozvanie na večeru

V dohrávke 14. kola videli diváci zaujímavý zápas s gradáciou v druhom polčase. Vranovčania sa chceli po dvoch prehrách rozlúčiť víťazstvom a i keď väčšiu časť stretnutia mali pod kontrolou, v závere predsa len museli o tri body bojovať do posledných sekúnd.

„Po posledných dvoch prehrách, z ktorých ma viac mrzí tá vo V. Horeši, kde sme si za predvedenú hru prehrať nezaslúžili, sme dnes chceli vyhrať a aj za chlapcov môžem povedať, sme šťastní, že sa nám to podarilo. Myslím si, že sme podali dobrý výkon v zápase, v ktorom hráčom na obidvoch stranách nechýbalo nasadenie a bojovnosť, pričom aj Giraltovce ukázali, že futbal hrať vedia. Opakujem, pre nás boli dôležité tri body, preto som za nich veľmi rád,“ hodnotil tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.

Jesenná časť však ešte bude mať pri Topli dohru. Pred začiatkom novej sezóny dal totiž útočník Marek Dobranský sľub, že v prvej polovici súťažného ročníka nastrieľa minimálne desať gólov.

Keďže do siete Giraltoviec sa trafil jedenástykrát, na ťahu je kouč Vranovčanov.

„Áno, stavili sme sa a som rád, že som túto stávku prehral. Mareka pozývam na večeru,“ reagoval s úsmevom B. Petro.

Polhodina nestačila

Z pohľadu vývoja zápasu určila noty úvodná štvrťhodina. Kým najlepší hráč hostí Matúš Digoň v dobrej pozícii prestrelil, Jurii Abaturov sa v 14. min. nemýlil.

Keďže domáci boli v ofenzíve nebezpečnejší, druhý presný zásah v podaní Mareka Dobranského v 76. min. im zaslúžene ponúkol pod nohami pevnejšiu pôdu, ale hráči Giraltoviec sa v závere dokázali vzoprieť.

Hoci Stanislav Pankuch po šikovnej akcii na jeden dotyk deväť minút pred koncom znížil a diváci o pár desiatok sekúnd zhíkli aj pri spolupráci Patrika Čurlíka s Patrikom Kuri-plachom, body ostali doma.

„Dnes sme hrali iba prvých a posledných pätnásť minút. Medzitým to bol z našej strany z pohľadu herných činností jednotlivca a formácií podpriemerný výkon. V závere sme síce opäť ukázali, že vieme hrať na jeden dotyk, dostať súpera pod tlak a strpčiť mu život, ale už to nestačilo,“ konštatoval tréner MFK Slovan Giraltovce Ondrej Desiatnik.

Vranov n./T. – Giraltovce 2:1 (1:0). Góly: 14. Abaturov, 76. Dobranský – 81. Pankuch. ŽK: Starosta – Gdovin, Jurč. Divákov: 127. Rozhodca: Anguš. VRANOV: Makó – Grynyshyn (73. Vožný), Starosta, Kokočák, Komár, Abaturov, Turcovský, Dobranský, Hreha (67. Veselovský), Kotľár (80. Voľanský), Čižmár. GIRALTOVCE: Sobek – Tomko, Sivák (46. Jurč), Digoň, Čabala (46. Čurlík), Pankuch, Dvorjak, Tkáč, Gdovin (78. Furmanek), Kuriplach, Dvorjak.