Bardejov zvíťazil v Lipanoch

Lipany podľahli v šarišskom derby Bardejovu.
Lipany podľahli v šarišskom derby Bardejovu. (Autor: Miroslav Sekerák)
Miroslav Sekerák|21. nov 2016 o 00:00

LIPANY. Posledné jesenné, 16. kolo II. futbalovej ligy, prinieslo súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Druhý Bardejov pricestoval na pôdu predposledných Lipian.

Predzápasové predpoklady sa naplnili a z plného bodového zisku sa tešili hostia. Tí porazili Odevu 2:0.

Ťažkému terénu sa lepšie prispôsobili Bardejovčania, ktorí sa od úvodného hvizdu snažili hrať kombinačný futbal.

Už v 8. minúte preveril domáceho brankára hosťujúci Grohoľ, ale Bartoš bol na mieste. O niekoľko minút sa dostali do gólovej príležitosti aj domáci. Po Dlugošovom vysunutí sa rútil na bránu Hirka, ale loptu napálil iba do dobre postaveného Gmittera.

V 35. minúte sa Bardejov tešil z úvodného gólu. Po rýchlom rozohraní štandardnej situácie išiel Hamuľak sám na Bartoša a strelil svoj deviaty gól v aktuálnom ligovom ročníku.

V poslednej minúte prvého polčasu využil nepozornosť lipianskej obrany Ivanko Macej a Partizán odchádzal do kabín s dvojgólovým náskokom.

V druhej časti duelu sa už ani jedno mužstvo strelecky nepresadilo, tri body tak získal hosťujúci tím.

Viac o bojovnosti ako o futbalovej kvalite

„Tento duel sa niesol v duchu futbalového boja. Na našej strane sa vyskytlo veľa nepresností. Vytvoríme si dostatok kvalitných akcií cez krídelné priestory, no chýba nám presná finálna fáza. Aj napriek tomu sa nám podarilo ujať sa vedenia ešte v prvom polčase. Domáci nechceli len brániť, snažili sa o brejkové situácie. Chvalabohu, aj oni na tomto teréne neboli presní. Na začiatku súboja mali čistú šancu, pri ktorej dobre vybehol náš brankár. Druhý polčas bol už viac o nasadení, chýbala futbalová kvalita. Mohli sme streliť ešte nejaké góly. Majo Jacko trafil brankára do nosa a mali sme aj ďalšie príležitosti, ktoré sme nepremenili. Duel sme zvládli poctivou defenzívou a dobrou prechodovou fázou. Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť po dvoch prehratých zápasoch,“ povedal hosťujúci kormidelník Jozef Kukulský.

Domáceho asistenta trénera Štefana Jacka výkon jeho zverencov veľmi nepotešil.

„Z našej strany to nebolo vôbec dobré. Súper od začiatku držal loptu, nám chýbal pohyb. Snažili sme sa hrať na rýchle protiútoky. Bohužiaľ, dopustili sme sa hlúpych chýb. Nepresnými prihrávkami sme nedokázali držať loptu. Navyše, ani bojovnosť a nasadenie neboli také, ako by sme si predstavovali. Ak sa hráčovi nedarí herne, musí na ihrisku bojovať, nechať tam srdce. Ja som to u našich chlapcov nevidel. Súper bol jednoznačne lepší na lopte. Dostali sme zbytočné góly.“