Nitra triumfovala piatykrát v sérii.
Nitra triumfovala piatykrát v sérii. (Autor: SITA)
Michal Frank|14. dec 2016 o 21:10

Gólom prispel dočasný navrátilec Samuel Chalupa.

PREŠOV. Na dva zápasy uvoľnila Nitra útočníka Samuela Chalupu jeho rodnému mestu.

Prešovu pomohol v dôležitom stretnutí na ľade aktuálne druhej Nitry. Chalupa sa odvďačil gólom, ktorým v druhej tretine otvoril skóre stredajšieho zápasu prvej hokejovej ligy.

Dve minúty po ňom zvýšil náskok Prešova český talentovaný legionár Jinřich Abdul.

Domáci v presilovke znížili, ale víťazstvo Prešovčanov poistil gólom do prázdnej brány strelec Michal Kokavec.

Dobrou správou je aj návrat zraneného Kivadera do zostavy.

HC Prešov Penguins sa tak vrátil do hry o čelo tabuľky. Aktuálne stráca na druhú Detvu dva a na lídra z Michaloviec tri. Zemplínčania ale majú ešte zápas k dobru.

Naposledy sa im podarilo vyhrať práve na prešovskom ľade v napínavom zápase, ktorý videlo takmer jeden a pol tisíc párov očí.

Čo čaká fanúšikov

„Tučniaci“ teraz poslali z Detvy svojim priaznivcom víťaznú pozvánku na piatkový zápas, ktorý začne o 18. hodine. Hostia v ňom ďalší silný tím, tabuľkového suseda HK Skalica.

Okrem toho pripravili činovníci prešovského klubu podujatie (Ne)zahoď plyšáka! Uskutoční sa na zápase proti Topoľčanom 22. decembra.

Tučniaci budú musieť stoj čo stoj prekonať hosťujúceho brankára. Klub totiž vyzval fanúšikov, aby po prvom góle domácich zahádzali ľadovú plochu plyšovými hračkami. Tie následne poputujú pod vianočný stromček deťom v núdzi.

HC 07 Orin Detva – HC Prešov Penguins 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 34. Šimon (P. Fekiač, Mačkovič) – 26. Chalupa (Mikolášek, Bylina), 28. Abdul (Šimčák, Jokeľ), 60. Kokavec (L. Hopkovič). Strely: 27:19. Vylúčenia: 4:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Majling – Číž, Hanko. Diváci: 291

Detva: V. Rosandič – Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Vajlent, Gábor – Gašpar, V. Fekiač, Žilka – Petro, Srnka, Říha – Videlka, P. Fekiač, Hrušík – Jakubík, Huňady, F. Šedivý

Prešov: Gavalier – Madový, Krčula, D. Šterbák, Valečko, L. Hopkovič, Novický, P. Horváth, Pavúk – M. Kokavec, Prokop, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Kivader, Pulščák, Duplinský – Mikolášek, Bylina, Chalupa