Prešovčan Jakub Hrstka pred gólmanom Považanov.
Prešovčan Jakub Hrstka pred gólmanom Považanov. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
SITA|20. jan 2017 o 20:36

Doma porazili Považskú Bystricu o desať gólov.

PREŠOV. Prvý zápas extraligy mužov 2016/2017 v novom kalendárnom roku sa v piatok skončil podľa očakávania víťazstvom hádzanárov Tatrana Prešov.

Úradujúci šampión si v dohrávke 8. kola poradil s MŠK Považská Bystrica 33:23 (15:14) a vďaka triumfu sa vrátil na líderskú pozíciu. Na čele vystriedal zásluhou lepšieho skóre HKM Šaľa.

Diváci v Tatran handball aréne boli v I. polčase svedkami vyrovnaného duelu. Hostia sa po necelej štvrťhodiny dokonca dostali do trojgólového vedenia (8:5 a 9:6), Šarišania však otočili na 13:11 a s tesným náskokom išli aj na polčasovú prestávku.

Hneď po nej prišla rozhodujúca fáza, Tatran vyhral prvú 15-minútovku 7:2 a potom už nemal problém doviesť zápas do víťazného konca.

Svoje vedenie ešte zvýraznil a napokon zvíťazil až dvojciferným rozdielom.

Štatistika

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 33:23 (15:14)

Najviac gólov: L. Urban 7, Sadovyj a Peskov po 6, Rábek 6/1 - Chudoba 6/1, Š. Macháč 5, Vallo 4, Pupík 4/1.

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 1 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol, 300 divákov.