Norbert Zambor vyhral šachový turnaj

(Autor: tasr)
Ján Jacoš|16. aug 2017 o 00:00

Zabodoval na turnaji Prešov open.

PREŠOV. Osemdesiatpäť šachistov z Poľska, Ukrajiny, Česka, Francúzska a zo Slovenska zápolilo na desiatom ročníku medzinárodného šachového turnaja Prešov open a majstrovstvách Prešovského kraja v šachu jednotlivcov.

V úmornej horúčave sme videli zaujímavé zápolenia a víťazstvo FIDE majstra Košičana Norberta Zambora, ktorý hrá za ŠK Prakovce.

Druhým miestom príjemne prekvapil prešovský šachový odchovanec v klube ŠK Sabinov Marek Goban.

Až tretí skončil vlaňajší víťaz Tomáš Danada z Nafty Gbely.

Majstrom Prešovského kraja sa stal Marek Goban.

V ďalších výkonnostných kategóriách dominovali Eduard Paňko st. (ŠK Stropkov+Svidník, 5 b.) a Slavomír Furman (Bardejov, 4 b.).

Najlepšou šachistkou bola Veronika Učekajová z Moldavy nad Bodvou (3,5 b) pred Luciou Liščinskou (Slávia PU Prešov, 3,5 b.). Pozíciu najlepšieho hráča do 15 rokov získal Francúz Theo Ciccoli, najlepším veteránom bol Peter Demeter (ŠK Sabinov, 5 b.).

Vydarené podujatie pripravil Prešovský krajský šachový zväz, hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl.

Prešov open 2017: 1. Norbert Zambor (ŠK Prakovce) 6 bodov, 2. Marek Goban (ŠK Sabinov) 5,5, 3. Tomáš Danada (Nafta Gbely) 5,5, 4. Theo Ciccoli (Francúzsko) 5,5, 5. Denis Nemšák (Doprastav Bratislava) 5.

„Turnaj mal napriek horúčave rekordnú účasť, motivuje výkonnostných aj mladých šachistov,“ poznamenal riaditeľ turnaja Jaroslav Bánoci.

„Veľmi príjemne svojím výkonom prekvapil Marek Goban, podujatie zaslúžene vyhral Norbert Zambor. Podujatie už patrí do koloritu leta v metropole Šariša, zaujímavý je i tým, že ho hodnotíme vo viacerých kategóriách.“

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny, číslo 32, v predaji od 15. 8. do 21. 8.