Azyl na popradskom štadióne Prešovčanom príliš nepraje.
Azyl na popradskom štadióne Prešovčanom príliš nepraje. (Autor: SITA)
TASR|16. sep 2017 o 20:50

V 8. kole nestačil Tatran v Poprade na Spartak, podľahol mu 0:2.

POPRAD. V zápase 8. kola futbalovej Fortuna ligy nestačil prešovský Tatran na "domácom" ihrisku v Poprade na Spartak Trnava, ktorému podľahol 0:2. Oba góly vsietil Erik Jirka.

Prvý polčas priniesol vyrovnaný duel, oba celky sa spoliehali na pevné obrany a tak v prvých 15 minútach chýbali vážnejšie príležitosti.

Hneď po prvej z nich sa však menilo skóre. Prešovčania odvrátili center hostí, no lopta sa na hranici šestnástky dostala k Jirkovi, ktorý sa do nej oprel a krížnou strelou rozvlnil sieť - 0:1.

Domáci mohli vyrovnať v 26. minúte, keď si vypracovali tutovku. Po centri z pravej strany sa ocitol pred odkrytou bránkou Černák, no ťažkú loptu nedokázal usmerniť do siete.

Aktívny Jirka mal na kopačke aj druhý gól. V 39. minúte rozohrával z dobrej pozície priamy kop, no lopta opečiatkovala len brvno.

Snaha bola márna

Druhý polčas odštartovali aktívnejšie Prešovčania, ktorí držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa o vyrovnávajúci gól.

Trnavčania sa však mohli spoľahnúť na dobrú defenzívu, ktorá si poradila so súpermi.

Veľká šanca Tatrana prišla až v 78. minúte, Udeh však proti brankárovi Spartaka Vantrubovi neuspel.

Trnava definitíve rozhodla, že si tri body odvezie domov v 86. minúte, keď sa druhýkrát v zápase presadil Jirka - 0:2.

Tréneri po zápase

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Pre nás to bol tiež veľmi dôležitý zápas. Chceli sme nadviazať na bod, ktorý sa chlapcom podarilo získať v Dunajskej Strede. Čakali sme silnú Trnavu, boli sme si pozrieť ich zápas s Nitrou a vedeli sme, čo nás tu môže čakať. Úvod z našej strany nebol v poriadku, inkasovali sme zase po štandardnej situácii. Potom sme sa zlepšili v držaní lopty a dostali sme sa do rovnocennej partie."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, chceli sme vyhrať a som veľmi rád, že sa nám to podarilo. Nebol to ľahký duel. Odohrali sme fantastický prvý polčas a dostali sme sa do vedenia. Druhý polčas bol trochu otvorený, myslím si, že sme mali rozhodnúť už skôr."

1. FC Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 21. a 86. Jirka.

Rozhodovali: Smolák - Tomčík, Pozor, ŽK: Černák (Prešov)

Prešov: Talian - Jacko, Sedlák (66. Keresteš), Katona, Dzurík - Černák, Streňo, Miliutin, Adekunle - Wiezik (61. Dupkala), Udeh

Trnava: Vantruba - A. Kadlec, Pehlivan, Hladík, Vlasko (77.Oravec) - Sloboda, Brigant (68. Yilmaz), Čonka, Godál - Jirka, Egho(88. Lovás)