Prešovskí futbalisti na Slovane dvakrát viedli, vracajú sa naprázdno

Zľava: Roland Černák z 1. FC Tatran Prešov, Erik Čikoš z ŠK Slovan Bratislava a Richard Kačala z 1. FC Tatran Prešov. (Autor: SITA/Diana Černáková)
TASR|14. okt 2017 o 19:24

V Bratislave strelil Tatran Prešov dva góly, no tri dostal.

BRATISLAVA/PREŠOV. Hráči Slovana Bratislava vstúpili do zápasu aktívne a už v 1. minúte si utvorili príležitosť na otvorenie skóre, no Savičevič zvnútra šestnástky namieril iba nad.

Po piatich svižných minútach tempo hry upadlo. Zaujímavú situáciu priniesla 13. minúta, keď sa po spolupráci s Oršulom dostal pred prešovského brankára Mareš, ale Slančík predviedol výborný zákrok.

O desať minút neskôr nepremenil Mareš ani svoju druhú šancu a z rýchleho prešovského protiútoku prišiel trest pre domácich.

Prízemný center do šestnástky z pravej strany sa dostal až k voľnému Wiezikovi, ktorý poslal Prešov zblízka do vedenia - 0:1.

V 26. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Oršula, no zakončenie mu nevyšlo.

Slovan sa dočkal vyrovnávajúceho gólu v 30. minúte, keď spoluprácu dvojice Hološko a Savičevič zakončil presnou strelou z desiatich metrov Holman - 1:1.

O štyri minúty bol v šanci Mareš, ale peknú Holmanovu prihrávku nepremenil na vedúci gól Slovana a tak sa polčas skončil nerozhodne.

ŠK Slovan Bratislava - Tatran Prešov: fotogaléria

15.10.2017

Viedli 2 : 1

Druhé dejstvo sa tiež začalo aktivitou "belasých", z ktorej však vyťažili len strelu Hološka do brvna.

Skóre sa však zmenilo na opačnej strane.

Po chybe domácej obrany sa dostali do protiútoku hostia, keď išli dvaja na brankára Greifa. Adekunle nezištne prihral pred prázdnu bránku striedajúcemu Streňovi a ten poslal Tatran do vedenia - 1:2.

Po tomto góle pokračoval Slovan v tlaku, ale do zakončenia sa nedostával.

Pekná akcia vyšla domácim v 67. minúte, keď presný center Božikova poslal do siete hlavou Mareš a vyrovnal na 2:2.

Mareš sa presadil aj druhýkrát, v 77. minúte zblízka zužitkoval Oršulov center s Slovan viedol 3:2.

Domáci si náskok udržali až do konca a pripísali si tri body po obrate.

Povedali po zápase

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana Bratislava: Chceli sme od začiatku hrať na ich polovici, kombinačne sa dostávať do šancí. Mali sme veľa možností, mrzí ma, že sme nedali viac gólov. Vedeli sme, že Prešov bude hrať na brejky a hral dobre. Zvládli sme tento ťažký zápas a sme šťastní. Dostali sme hlúpe góly a dúfam, že sa to nebude opakovať. Gratulujem súperovi k výkonu.

Sergij Kovalec, tréner Tatrana Prešov: Bol to dobrý zápas, mohli sme aj remizovať, ale Slovan zvíťazil zaslúžene. Náš brankár chytal veľmi dobre a verím, že sa budeme naďalej zlepšovať.

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:1)

Góly: 67. a 77. Mareš, 30. Holman - 23. Wiezik, Streň

ŽK: Rabiu, Mareš - Bartek,

rozhodovali: Chmura - Lieskovský, Galo, 825 divákov

zostavy a striedania:

Slovan Bratislava: Greif - Čikoš, Sekulič, Božikov, Chouchoumis (46. Božikov) - Savičevič (60. Vittek), Rabiu (79. Droppa) - Hološko, Holman, Oršula - Mareš

1. FC Tatran Prešov: Slančík - Bartek, Hovančík, Udeh, Kačala - Adekunle (72. Miliutin), Sedlák, Keresteš, Černák (41. Streňo) - Katona (82. Dupkala) - Wiezik.

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí futbalisti na Slovane dvakrát viedli, vracajú sa naprázdno