Liptáci boli v Bardejove už na lopate

Vyhrávali 3:0, ale berú len bod. Bardejov záver zápasu s Liptovským Mikulášom absolútne nezvládol. Trikrát inkasoval a prišiel o výhru. (Autor: Peter Cingel)
Juraj Ščerbík|29. okt 2017 o 20:10

Na lavičke Liptákov sa predstavil odchovanec domáceho klubu Jozef Kukulský.

BARDEJOV. Duel 14. kola 2. futbalovej ligy Bardejov – Liptovský Mikuláš (3:3), mal zaujímavú príchuť.

Na lavičke Liptákov sa ako ich nový tréner predstavil odchovanec domáceho klubu Jozef Kukulský.

Po troch tréningoch to s kolegami odkoučovali z beznádejného stavu do nerozhodného výsledku.

Už po dvoch minútach Staško dal prvý gól domácich. Keď Belunek poslal dobrý center pred bránku, Hamuľák bez prípravy zvyšoval na 2:0.

Partizán bol aktívnejší, ale po prestávke sa hra vyrovnávala.

Grohoľ však upravil na rozdiel triedy a zdalo sa byť rozhodnuté. Súper striedal a pustili sa do domácej obrany. Dvadsať minút pred koncom sa k lopte dostal Očenáč a namieril k žrdi. Protivníci ožili, zúročili ľahkovážnu hru Partizána.

Po nedorozumení sa lopta od Berežného odrazila do vlastnej bránky na 3:2. Päť minút pred koncom sa Liptákom vydaril brejk a po ďalšej vysokej lopte Kapláň vyrovnal.

Kormidelník Bardejova Ryšard Kužma bol z takejto straty dvoch bodov zjavne sklamaný.

„Pri prvom góle do našej bránky sme si sami vytvorili problém. Potom to už nebolo mužstvo, ktoré dominovalo, hlavy išli dole. Nereagovali sme pozitívne. Aj ďalšie dva góly sme dostali po chybách, nehľadám toho, kto ich urobil. No chcem, aby mužstvo pozitívne reagovalo aj v takýchto situáciách. Úsilie hráčov nesmerovalo na bránu Tatrana, robili chyby aj v strede ihriska. Rozhodca nám neprisúdil faul na Grucu v pokutovom území, Berežný z troch metrov namieri hlavičkou nad,“ zhodnotil Kužma.

Len od pondelka je tréner Liptákov Jozef Kukulský.

Ešte pred týždňom v nedeľu viedol treťoligové Giraltovce.

„Na bardejovskom štadióne som prežil 21 rokov. Len ťažko by to niekto zrežíroval tak, že môj prvý zápas v tejto súťaži v inom klube bude práve tu. Minulý pondelok ma oslovil Tatran, v utorok som sedel ako poslanec na zastupiteľstve v Bardejove. Potešila ma priaznivá reakcia fanúšikov i priateľov. Aj keď domáci tím dokonale poznám, my sme to do prestávky nezvládli. Ja som ani zostavu nerobil, nemenil herný systém. No niektoré veci je treba zmeniť. Cez polčas som sa snažil hráčov nabudiť, no tretí gól, to už bolo veľa. Za takého stavu som išiel do rizika, striedal som. Keby som niečo nezmenil, tak by som zbytočne bol na lavičke. Domáci dominovali do prestávky, mohli to rozhodnúť. Po obrátke sme boli kompaktnejší v defenzíve, hostitelia urobili tri chyby a my sme ich potrestali. Možno remíza nie je spravodlivá, no teší ma, že sme takýto priebeh dokázali otočiť do remízy.“