Prešov v SEHA League opäť prehral, tentoraz v Slovinsku

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|16. dec 2017 o 22:14

Účasť vo Final Four sa mu vzďaľuje.

CELJE/PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje tohtoročné účinkovanie v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" prehrou.

V sobotňajšom zápase 12. kola podľahli na palubovke slovinského RK Celje Pivovarna Laško 28:32 (13:13).

Hráči Tatrana neodplatili svojmu konkurentovi v boji o účasť na turnaji Final Four septembrovú domácu prehrou 25:26 a predĺžili svoju sériu bez víťazstva už na päť stretnutí (0 - 1 - 4).

Najlepším strelcom Šarišanov bol český krídelník Jakub Hrstka, autor 9 gólov.

Od začiatku vyhrávali

Prešovčania vo svojom poslednom stretnutí v tejto súťaži v roku 2017 od začiatku vyhrávali, v 22. min dokonca už 11:7.

Záver I. polčasu však vyšiel lepšie domácim, ktorí stihli do prestávky ešte vyrovnať.

Po zmene strán sa najskôr tímy striedali vo vedení, ale potom Celje otočilo zo 16:17 na 21:17 v 41. min.

Hrstka síce v 52. min znížením na 24:26 a potom aj Babič v 57. min skorigovaním na 27:29 vykresali nádej na obrat, ale ten sa nekonal.

V tabuľke sú na 5. mieste

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po dvanástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži už mierne negatívnu bilanciu 5 víťazstiev - 1 remíza - 6 prehier a so 16 bodmi v tabuľke zostali na 5. mieste.

Úradujúceho slovenského šampióna čaká v SEHA League ďalší duel až v novom kalendárnom roku.

V 13. kole 3. februára budú hostiť suverénneho macedónskeho lídra a obhajcu celkového prvenstva RK Vardar Skopje.

RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.) - Tatran Prešov (SR) 32:28 (13:13)

Najviac gólov: Mlakar 11, Anič 5, Gal Marguč, Grošelj, D. Dujšebajev a Bečiri po 3 - Hrstka 9/4, Číp 5, Butorac 4

pok. hody: 0 - 5/4,

vylúčení: 3 - 1,

rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.),

750 divákov

Domov»Sportnet na východe»Prešov v SEHA League opäť prehral, tentoraz v Slovinsku