Tatran uhral s Ružomberkom len bezgólovú remízu

Sportnet|3. mar 2018 o 16:13

Prešovčania ostávajú na chvoste tabuľky.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok : fotogaléria

3.3.2018

PREŠOV. Futbalisti MFK Ružomberok uhrali v sobotňajšom dueli 22. kola najvyššej slovenskej súťaže 2017/2018 na trávniku Tatrana Prešov bezgólovú remízu, ktorá im napokon stačila na prienik do nadstavbovej skupiny o titul.

Liptáci pred záverečným kolom základnej časti bojovali "na diaľku" s Nitrou o šiestu priečku, ktorá okrem konfrontácií so silnejšími súpermi znamená aj vyhnutie sa bojom o záchranu.

Zverenci trénera Norberta Hrnčára to napokon zvládli.

V Poprade boli mierne aktívnejším tímom, ale prešovský gólman Patrik Lukáč bol pozorný.

Keďže ani Matúš Macík neinkasoval, obe mužstvá si pripísali po bode.

Tatran po tomto stretnutí so 14 bodmi klesol na posledné miesto v tabuľke Fortuna ligy o skóre za Senicu, ktorá doma zdolala Podbrezovú (1:0).

Priebeh stretnutia

V NTC Poprad sa v prvom dejstve oba tímy snažili prekonať pozorné obrany, no chýbala najmä finálna prihrávka.

V 16. minúte domáci z rýchlej akcie dostali loptu do siete, keď Keresteš preloboval brankára Macíka, ale pískal sa ofsajd.

Ružomberok sa tak mohol dostať do vedenia v 40. minúte, Pikk si na ľavej strane zabehol za obranu, ale jeho snaha stroskotala na brankárovi Lukáčovi.

Ružomberok mohol otvoriť skóre v 53. minúte, Daniel sa na hranici pokutového územia dostal ku strela, ale jeho projektil trafil len brvno.

Hostia mali kombinačnú prevahu, skúšal to Gešnábel, ale len do brankára Lukáča.

V 66. minúte sa odhodlal ku strele Haskič, ale domáci brankár bol opäť pripravený.

Hoci boli hostia nebezpečnejší, gól sa im streliť nepodarilo.

Napriek tomu mohli byť spokojní, keďže aj bod im zaistil účasť v prvej šestke.

Hlasy trénerov

Anton Mišovec, tréner Prešova: "Zápas bol hlavne bojovný. My sme boli na súpera dobre pripravení. Vedeli sme o ich silných stránkach. Uvedomovali sme si, o čo im ide, že hrajú o účasť v prvej šestke. Chýbala nám viac odvaha do útočnej fázy. Mali sme nebezpečné štandardky, ktoré sme ale nevyužili. Remíza je preto zaslúžená."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Najskôr sa zastavím pri teréne. Podľa mňa by sa už v dnešnej dobe nemalo hrať na takto pripravenej hracej ploche. Terén ovplyvnil kombinácie a celú hru. Snažili sme sa, hrali sme ale do plných. Celý zápas sme hrali na jednu bránu. Mali sme viacero streleckých možností, ale zlyhali sme v koncovke. Gól sme nedali, preto sa body delili."