Martin Belej|22. mar 2018 o 19:37

Hádzanári Tatrana v súboji lídrov extraligy remizovali 27:27.

Extraliga hádzanárov: Považská Bystrica - Prešov: fotogaléria

22.3.2018

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Štvrtkový šláger 7. kola nadstavbovej skupiny o 1. - 6. miesto v extralige hádzanárov obstarali druhý tím s prvým.

Na Považí sa hrala vyrovnaná hádzaná. Prešov viedol v úvode 7:4, ale v 25. minúte už prehrával 10:12. Do kabín išli tímy za nerozhodného stavu 13:13.

V druhom dejstve viedli Považania v 38. minúte už 19:16, Tatran sa však dotiahol a v 49. minúte viedol o dva góly (21:23).

Domáci však otočili a niekoľkokrát sa dostali do najtesnejšieho vedenia, Tatran vždy kontroval.

Deľbu bodov napokon podčiarkol vyrovnávajúci gól Jakuba Hrstku na konci predposlednej minúty.

V tabuľke stále vedie Prešov pred Považskou Bystricou o tri body.

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 27:27 (13:13)

Tatran: Cvitkovič, Čupryna – Rábek 1, Hrstka 6/3, Lapajne 6, Krok 1, L. Urban 3, Pekár, Číp 5, Vučko 1, Abramovič, Butorac 4, Babič.

Najviac gólov P. Bystrice: Macháč 7, Jurák 5, T. Vallo 5/1

Rozhodovali Haščík a Sivák, 600 divákov, vylúčení 1- 3, pok. hody 5/3 – 3/3.