Prešovčania v domácej premiére utrpeli s obhajcom prehru

V šlágri tretieho kola podľahli macedónskemu Skopje.

SEHA liga hádzanárov: Tatran Prešov - Vardar Skopje: fotogaléria

10.9.2018

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli vo svojom prvom domácom vystúpení v 8. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League".

V nedeľňajšom šlágri 3. kola podľahli v Tatran handball aréne macedónskemu obhajcovi prvenstva RK Vardar Skopje tesne 26:27 (10:13).

Priebeh stretnutia

Prešov v úvode nepustil svojho súpera do vedenia.

V 14. min Vučko zvýšil na 8:5 a ten istý hráč upravil o päť minút neskôr na 10:7, ale to bolo v podaní Tatrana v I. polčase všetko.

Vo zvyšnom čase do prestávky už neskóroval.

Naopak, šesťkrát inkasoval a do druhého dejstva išiel s trojgólovým mankom.

Gólové suchoty domácich prerušil po takmer štvrťhodine L. Urban, keď v 34. min znížil na 11:15. Vardar odskočil na 16:11, ale Tatranu sa podarilo päťgólové manko skresať, v 50. min Číp skorigoval na 21:23.

Tento český krídelník sa v 57. min postaral o vyrovnanie na 25:25, ale hostia mali aj potom o gól navrch.

V úplnom závere mohol vyrovnať L. Urban, ale zoči-voči brankárovi súpera nepridal svoj desiaty gól v zápase.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po troch vystúpeniach bilanciu jedna výhra - dve prehry (obe jednogólové) a v tabuľke sú so ziskom 3 bodov na 5. mieste.

Úradujúceho slovenského šampióna čaká v SEHA League najbližšie stretnutie v utorok 18. septembra, keď sa predstaví na palubovke bieloruského Meškova Brest.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a nášmu tímu k dobrému zápasu. Obrovské ďakujem aj fanúšikom, ktorí prišli v slušnom počet a povzbudzovali nás celý zápas. Vardar je lepší tím, ale ukázali sme, že bez ohľadu na mená na palubovke, môžeme uhrať dobrý výsledok. Zároveň by som si želal, aby moji hráči verili vo svoje schopnosti tak, ako im verím ja. Pretože dnes som
veril, že môžeme vyhrať a takmer sa nám to na konci podarilo. Odohrali sme však horšiu druhú polovicu prvého polčasu, kedy si Vardar vytvoril náskok, no v druhom polčase sa nám ho podarilo zlikvidovať, čo proti takému súperovi vôbec nie je jednoduché. S trochou šťastia sme dnes mohli dosiahnuť aj lepší výsledok."

Lukáš Urban, najlepší strelec zápasu (9 gólov): "Je to veľká škoda, prehrať s takýmto súperom ako je Vardar o gól, to vždy zamrzí. Škoda, bola to jedna lopta. Klobúk dole pred chlapcami, že sme sa dokázali druhý polčas vrátiť do hry, keď bolo mínus tri po prvom. Musíme ísť ale ďalej, pozbierať sa z toho, keďže máme ďalšie ťažké zápasy pred sebou."

Jakub Hrstka, krídlo Tatrana Prešov: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Išli sme doňho s tým, že skúsime Vardar zdolať. Vedeli sme, že nie je tak silný ako pred rokom, či dvoma, hoci stále je to Vardar. Boli sme na nich dobre pripravení, do zápasu sme dobre vstúpil, viedli o 2-3 góly. Od 18. -20. minúty prišla ale hluchá pasáž, súper stav otočil a z 10:7 sme išli do šatne 10:13. Je to veľká škoda, ale my sme neskladali zbrane. Išli sme do 2. polčasu s tým, že ho otočíme, čo sa nám takmer aj podarilo, aj keď už Vardar viedol o 3-4 góly. V závere to ale bolo gól na gól, mali sme šancu aj ísť do vedenia, ale tu je vidno, že hádzaná sa nehrá 15-20 minút, ale celých 60 minút a aj tie posledné rozhodujú. Je to škoda, takéto zápasy doma musíme vyhrávať a to je ponaučenie do budúcna, že nesmieme robiť také chyby a zahadzovať také čisté šance, ktoré sme dnes zahodili."

Výsledok - nedeľa - SEHA Gazprom League 2018/2019 - 3. kolo:

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Skopje (Maced.) 26:27 (10:13)

Najviac gólov: L. Urban 9/2, Číp 6, Lapajne 3 - Borozan 6, Karačič 5, Krištopans 4

Pok. hody: 6/3 - 3/3, vylúčení: 1 - 4

Domov»Sportnet na východe»Prešovčania v domácej premiére utrpeli s obhajcom prehru