Po prehre s Irunom neuspel Tatran ani proti Sportingu.
Po prehre s Irunom neuspel Tatran ani proti Sportingu. (Autor: TASR)
Ján Leško|22. sep 2019 o 12:26

V Lisabone zbabrali záver prvého a úvod druhého polčasu.

PREŠOV. Hádzanárom Tatrana Prešov sa v skupinovej fáze nového ročníka Ligy majstrov zatiaľ nedarí.

Slovenský šampión po domácej prehre v prvom kole so španielskym CD Bidasoa Irun, nepochodil ani na pôde portugalského vicemajstra. V druhom kole C – skupiny podľahol v Lisabone Sportingu CP 24:32.

Za stavu 13:13 akoby uťal

V Portugalsku začali zverenci trénera Slavka Golužu sľubne. Hrali obranu „jedna päť“ a do desiatej minúty nepustili Sporting do vedenia. Domáci sa ho prvý raz ujali v až v 11. min. - 7:6.

Hostia ale dokázali kontrovať a hrať celkom vyrovnanú partiu. Ťahúňmi v koncovke boli spojky Rábek a najmä L. Urban, ktorým potom sekundoval na krídle Muňoz Cabezon.

Päť minút pred polčasovou prestávkou vyrovnal na 13:13 Lapajne. Tým však akoby uťal. Tatran hral v útoku staromódne pomaly a vyrábal technické chyby. Tie súper trestal. V záverečných minútach prvej časti poľahky získal trojgólový náskok.

Prešov teda končil polčas zle a ešte horšie vkročil do druhého. Za päť minút si Sporting vypracoval náskok siedmich gólov a Tatran padol do kolien. Lisabon viedol viackrát aj o osem gólov. Nebyť množstva skvelých zákrokov brankára Čuprynu, zrejme by sa bol zrodil ešte väčší debakel slovenského majstra.

Prešov sa ešte skúšal nadýchnuť, avšak zdĺhavou rozohrávkou a nie dostatočne pripraveným zakončením, sotva mohol súpera prekvapiť.

Problém v obrane i útoku

Tréner Tatrana Slavko Goluža však po stretnutí tvrdil, že zápas jeho tím prehral hrou v obrane.

„V nej predovšetkým bol náš problém. Nemôžeme vyhrať, ak za šesťdesiat minút neurobíme žiadny faul. Od začiatku sme neboli v kontakte, ako sme si na porade pred zápasom vraveli. V prvom polčase bol útok v poriadku. Na jeho konci sme mali šancu znížiť, no neuspeli sme a súper úspešne kontroval. Na začiatku druhého polčasu sme v oslabení urobili dve chyby, ktoré domáci využili, získali náskok, ktorý pre nás v podstate znamenal koniec zápasu.“

Igor Čupryna vytiahol v Portugalsku viacero excelentných zákrokov. Jeho kolega Mario Cvitkovič sa ukázal ako „expert“ na sedmičky a aj v Lisabone jednu zmaril. Málo platné, Tatran dal zase menej gólov ako súper a tak prehral.

„Sporting má širší hráčsky káder a na každý post dvoch i troch kvalitných hádzanárov. Podľa mňa sme si zápas prehrali v útoku. Tam sme mali byť trpezlivejší. Dobré akurát je, že sa nám nik nezranil,“ vyriekol Čupryna.

V stredu hrajú vo Fínsku

Na zápas v Lisabone tréner Goluža nominoval štrnásť hráčov. Doma ostali zranení Michalka, Fodorean, Rečičár.

D. Krok síce cestoval, keďže ale nebol celkom zdravotne v poriadku, do hry nezasiahol. Kapitán M. Straňovský zase po obnovení svalového zranenia v zápase so Sportingom v podstate len „statoval“ na ľavom krídle.

V treťom kole C – skupiny Ligy majstrov sa už v stredu 25. septembra predstaví Tatran na pôde fínskeho Riihimäki Cocks.