Momentka zo zápasu. (Autor: tatranpresov.sk)
SITA|28. sep 2019 o 20:02

Hádzanári Tatrana dosiahli v rámci 9. ročníka prvé domáce víťazstvo.

Tatran Prešov (SR) - RK Vojvodina Nový Sad, 28.9.2019: fotogaléria

29.9.2019

PREŠOV. V SEHA Gazprom lige sa hádzanárom Tatrana Prešov darí zatiaľ podstatne lepšie ako v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Na konte má dve výhry a so šiestimi bodmi v A skupine figuruje aktuálne na štvrtom mieste.

Po domácom pokazenom závere v prvom kole podľahol slovenský majster v nadnárodnej lige ukrajinskému šampiónovi Motor Záporožie o jediný gól dve sekundy pred koncom.

V druhom kole však Prešov vyzrel v Našiciach na chorvátskeho vicemajstra RK Nexe.

V treťom docielil druhú výhru, keď v sobotu v TATRAN handball arene zvíťazil nad srbským šampiónom Vojvodinou Nový Sad.

Súperi s preriedenými kádrami

V oboch táboroch pred týmto stretnutím hlavne pre zranenia hráčov mali starostí nad hlavy.

Hostia pricestovali zo Srbska bez pätice hráčov základného kádra, aj bez skúsených Verkiča, Pribaka či Prodanoviča.

V domácom tíme bol vylúčený štart kapitána tímu krídelníka Martina Straňovského pre svalové zranenie a zároveň i vírusové onemocnenie a Tomáša Rečičára po zranení kolena.

Otázniky viseli nad Lukášom Urbanom a Dominikom Krokom.

Z trojice zranených prešovských spojok napokon len druhý menovaný na pár kratučkých úsekov do hry zasiahol.

L. Urban sedel v hľadisku s ortézou na ľavom členku, T. Rečičár zase na kolene.

Dvanásť hrôzostrašných minút

Hru zraneniami značne okyptených kádrov to poznačilo.

Napriek tomu diváci videli aj viacero pohľadných akcií. Trénerom Slavkom Golužom toľko kritizovaná chabá práca v obrane tentoraz na Vojvodinu stačila.

Pravda, nie celý zápas. S výnimkou prvej minúty, kedy sa hostia ujali vedenia, Tatran mal navrch, no na tri góly odskočil súperovi až v 23. minúte.

Prešov päť minút po prestávke vyhrával rozdielom šiestich gólov. Keď ale v 43. minúte Rábek upravil na 18:12, v prešovskom tíme zase akoby uťal.

Dvanásť minút trval domáci gólový pôst, počas ktorého sa hostia dotiahli na rozdiel jediného gólu.

A to ešte šťastie, že Igor Čupryna v bráne Tatrana znovu vytiahol viacero excelentných zákrokov. Slovenský majster sa však predsa len z krízy vymanil.

V závere gólmi dobre hrajúceho Januša Lapajneho, Dávida Michalku a najlepšieho strelca zápasu, desaťgólovej španielskej posily Javiera Muňoza Cabezona poistili zaslúženú výhru Prešova.

Toto víťazstvo Tatran veľmi potreboval

V nie práve lichotivej situácii sa nachádzajúci prešovský Tatran si pripísal cenné víťazstvo, na margo ktorého prešovský „úradujúci“ kapitán Oliver Rábek povedal:

„Ďakujem mužstvu Vojvodiny za dobrý a korektný zápas, v ktorom držala dobré tempo. Čo sa týka nášho tímu, myslím, že aktuálne hrávame zápasy sami so sebou. Bojujeme, no ťažko sa nám dostáva do hry, lebo psychicky nie sme na tom dobre. Detailnejšie ale tieto veci rozoberať nebudem. Patrí sa ale zdôrazniť, že sme sa veľmi snažili odohrať čo najlepší zápas, znovu okúsiť radosť z výhry. Iste, boli tam nejaké chyby, ale aj mnoho zranených spoluhráčov, opomenúť nemožno ani únavu po predošlom náročnom programe. Avšak to, čo sme si predovšetkým predsavzali, sme aj docielili. Táto výhra teší a dúfam, že i povzbudí do ďalších nemneej náročných zápasov. Prvý z takých nás čaká už v utorok doma s Vardarom Skopje.“

Povedali po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Je to pre nás dôležité víťazstvo, pretože nie sme v najlepšej situácii. Sme tím, ktorý potrebuje trénovať, ale v tomto tempe je to náročné a bojujeme sami so sebou. Po niekoľkých prehrách, množstve cestovania a zraneniach sme v ťažkej situácii. Gratulujem tímu k víťazstvu a Vojvodine ďakujem za dobrý zápas.“

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana: „Cenné víťazstvo v situácii, keď sme ťahali negatívnu výsledkovú sériu a pri nápore zápasov, výjazdov a zranení trpí aj herný prejav. Chlapcom patrí poďakovanie, že do zápasu dali obrovské odhodlanie. Snáď nás to povzbudí do ďalších zápasov.“

Javier Muňoz Cabezon, krídlo Tatrana: „Bol to zápas, v ktorom sme hrali dobre v obrane. Prvý polčas nám herne celkom vyšiel. Aj ten druhý sme dobre začali, no potom sme sa dopustili viacerých chýb v útoku a súper sa dotiahol na rozdiel jediného gólu. Podarilo sa nám ale na konci urobiť správne rozhodnutia a dosiahnuť dôležité víťazstvo. Musíme na to teraz nadviazať v ďalších zápasoch.“

Igor Čupryna, bránkár Tatrana: „Je pre nás dôležité, že sme tento zápas vyhrali. Mali sme sériu prehier a psychicky to pre tím nebolo dobré. Dostali sme 18 gólov, čo nie je veľa. Obrana nám teda fungovala. Teraz ideme ďalej, hneď v utorok máme ťažký a dôležitý zápas s Vardarom.“

SEHA Gazprom League 2019/2020 - A-skupina - 3. kolo:

Tatran Prešov (SR) - RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 22:18 (13:10)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič– Rábek 2, Djerič, Lapajne 4, Magdolen. Krok, Muňoz Cabezon 10/5, Hozman, Vučko 1, Fodorean, Kravčák, Michalka 3, Grzentič, Carapkin 1, Afanou-Gatine 1.

Najviac gólov súpera: Ilič 8/2, Ovčina 4/1, Nikolič 3,

7-metrové hody: 5/5 – 4/3,

vylúčenia: 2 - 5

Domov»Sportnet na východe»Prešovčania boli v SEHA League proti Vojvodine úspešní