Prešovčanka si zahrala po boku hollywoodskych hviezd
Jednu z hlavných postáv v novom veľkofilme 360 hrá mladá prešovská herečka Gabriela Marcinková. V tejto snímke si zahrali aj hollywoodske hviezdy Jude Law, Anthony Hopkins, Ben Foster, či ruská star Vladimir Vdovičenkov. Prešovčanke ide karta, na nedávnych Korunovačných slávnostiach sa predstavila v role Márie Terézie.
PREŠOV. Ešte ani neskončila herectvo na VŠMU a už dosiahla viac než mnohé jej kolegyne. Jeden z najväčších talentov slovenského herectva, bývalá atlétka Gabriela Marcinková, má len 23 rokov a už si zahrala po boku najväčších hereckých hviezd.
A to už má za sebou dva televízne filmy a dve rozprávky v Čechách a viaceré divadelné skúsenosti. Diváci ju uvidia aj v Ordinácii v ružovej záhrade.
Vo filme hrá Slovenku
Ako sa však ocitla vo veľkofilme? „Niekde na svete sa musí ocitnúť taký scenár,“ prezradila sympatická Prešovčanka, ktorá skončila „horné“ gymnázium a získavala ostrohy v dramatickom krúžku a v kendickom ochotníckom divadle Etudy.
„Neviem, či niekedy v minulosti bolo niečo také, že Slovenky mohli v zahraničnom filme takejto veľkej produkcie hrať samy seba. My tam nehráme žiadne dievčatá zo zahraničia s divným prízvukom, ale Slovenky. Aj rozprávame po slovensky. Čiže zahraničná agentúra hľadala dievčatá, oslovila slovenské agentúry a z tej mojej mi zavolali, či by som mohla ísť do Prahy na kasting,“ vysvetlila.
Po druhom kastingu, na ktorom už bol aj scenárista a režisér, ju vzali. Teraz sa teší na premiéru, ktorá by mala byť v septembri v Toronte.
S ruskými hviezdami si G. Marcinková s jej filmovou sestrou Luciou Siposovou hneď sadli. Jude Law bol iný prípad. Vo Viedni, kde sa nakrúcalo, sa zdržal len krátko a strážil ho štáb. „Chvíľku sme sa porozprávali na pľace, medzi jeho dvoma ostrými, kedy sme sa už rozlúčili,“ podotkla.
Ako Mária Terézia
Gabriela nedávno zaujala ako Mária Terézia na Korunovačných slávnostiach. Na mladú herečku upozornil organizátorov František Kovár, ktorý na slávnostiach roky robí ostrihomského arcibiskupa.
„Hľadali herečku približne vo veku 23 rokov, lebo v takom veku bola korunovaná,“ povedala G. Marcinková, ktorej nebolo vždy všetko jedno: „Najväčší trapas bol, keď som mala na námestí plnom ľudí vysadnúť na koňa, v pätnásťkilových šatách, so žezlom i s korunou.“
piatok 1. 7. 2011 | Michal Frank
© 2011 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Gabika. Budúca hviezda slovenského herectva.
Foto: frk

- 24h
- 3dni
- 7dní
- V Prešove sa aquapark stáva realitou 983
- Hokej zomkol všetkých Prešovčanov 947
- Tatran Prešov obhájil majstrovské pozície 692
- V solivarskom gápli strašili škriatkovia s lampášmi 344
- Švábska ulica sa deliť nebude 300
- Zamestnanie si možno nájsť aj na veľtrhu práce Job2Day 248
- Dopravný podnik chce zrušiť „nezmyselné“ zľavy 247
- Traja mladíci napadli mestských policajtov, hrozí im väzenie 171
- V Kendiciach bolo veselo 130
- Proces s vydieračmi sa chýli ku koncu 113



















ďalšie info
denné menu



