Tréner Kľušova Jánošík: Najdôležitejšia je sebadôvera

Domáca výhra. Kľušov zdolal Zámutov. (Autor: Jozef Mačejovský)
Sportnet|17. sep 2013 o 00:00

V nedeľu pokračovala piata futbalová liga zápasmi ôsmeho kola.

KĽUŠOV. Kľušovčania sa po nevydarenom vstupe do sezóny posúvajú v tabuľke vyššie.

V siedmom kole získali plný počet bodov v Hanušovciach nad Topľou, kde vyhrali 4:2. Tréner Jánošík okomentoval víťazstvo takto: „Tento zápas bol veľmi dobrý, chlapci podali kvalitný výkon. Na malom ihrisku sme hrali, čo sa dalo.“

V ôsmom kole proti družstvu Tatran Zámutov sa v Kľušove iné ako víťazstvo nebralo. Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď v 20. minúte z penalty otvoril skóre Dzurovčin.

Domáci však už o štyri minúty vyrovnali, autorom gólu bol Neščivera. V 36. minúte rozhodca nariadil pokutový kop aj na opačnej strane. Loptu si na biely bod pripravil Lukáš Hricov a nemýlil sa – 2:1.

V druhom polčase mali viac z hry domáci, avšak brankára hostí Dudáša nevedeli prekonať. Ku koncu stretnutia hostia v snahe vyrovnať pootvorili obranu a Lumarkčania to dokázali využiť a potvrdiť tri body. Po peknej individuálnej akcii sa presadil opäť L. Hricov. Tréner hostí Košuda si želal iný výsledok.

„Do Kľušova sme prišli bodovať. Chceli sme ustrážiť bratov Hricovovcov. Zlyhali sme v koncovke a preto sme prehrali. Mrzia ma aj defenzívne chyby.“

Naopak, domáci lodivod Jánošík bol veľmi spokojný. „Dnes sme chceli potvrdiť našu výkonnosť a dúfam, že sa to už bude len zlepšovať. Ak prestaneme mať strach o výsledok, bude všetko v poriadku. Som rád, že už druhý zápas po sebe sme prehrávali a dokázali sme otočiť. Podstatné je, že si chlapci veria. Najdôležitejšia je sebadôvera.“ V ďalšom kole sa predstavia Kľušovčania v Kračúnovciach.

OŠK Lumarkt Kľušov – FK Tatran Zámutov 3:1 (2:1). Góly: 24. Neščivera, 36. a 85. L. Hricov – 20. Dzurovčin. Zostava Kľušova: Kaščák – Marek Novák, Dutko (60. Martin Novák), Guman, A. Hricov, M. Guttek, L. Hricov, Adamovič, Guliga, Pillár (31. Niščák), Neščivera (76. Luterančík)