Prešovčania postúpili do skupinovej fázy Pohára EHF

Prešovčania môžu oslavovať postup do skupinovej fázy Pohára EHF.
Prešovčania môžu oslavovať postup do skupinovej fázy Pohára EHF. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|1. dec 2013 o 20:27

Napriek prehre v odvete v Slovinsku si prešovskí hádzanári zabezpečili postup v pohárovej Európe.

Napriek prehre v odvetnom zápase v Slovinsku si prešovskí hádzanári zabezpečili postup v pohárovej Európe.

MARIBOR/PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v odvete 3. kola Pohára EHF v slovinskom Maribore s domácim Branikom 28:30 .

Napriek tomu sa však opäť po roku tešia z postupu do skupinovej fázy európskeho pohára č. 2, keďže prvý zápas doma vyhral Tatran o osem gólov - 34:26.

Mená súperov v štvorčlennej skupine sa zverenci kouča Petra Hatalčíka dozvedia vo štvrtok po žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Skupinová fáza súťaže odštartuje 8./9. februára systémom každý s každým doma a vonku, vyvrcholí 29./30. marca.

Zvládli aj lazaret v kádri

Prešovčania napriek zdravotným problémom v kádri (bez Rábeka i Krzysztofika, ale so Sadovým) ani v jednom momente nedovolili domácim pomýšľať na zmazanie výrazného osemgólového manka.

Úvodných dvadsať minút prvého polčasu to bol mimoriadne vyrovnaný duel, až v 22. minúte Maribor prvýkrát získal dvojgólové vedenie - 10:8.

Tatran pred polčasovou sirénou zabral a z 9:12 znížil tesne pred prestávkou na 11:12.

Domáci si po zmene strán udržiavali minimálny, ale pre slovenský tím prijateľný, náskok.

V 43. minúte viedol Maribor 20:18, no Prešovčania o šesť minút neskôr otočili na 24:22 vo svoj prospech.

Slovinci si v koncovke vybojovali dvojgólové víťazstvo, no postup si domov vezie Tatran.

Hlas po zápase

Branko Benko, generálny manažér Tatrana: "Sme radi, že sme napriek prehre potvrdili postup ďalej. Bola to gólová naháňačka, v ktorej súper viedol aj o dva góly, ale viac sme mu nedovolili. Mali sme pred zápasom problémy s postom pivota, no zvládli sme to. Dúfam, že nám žreb prisúdi prijateľnejších súperov ako v minulej sezóne a našim cieľom je postúpiť zo skupiny do štvrťfinále súťaže."

RK Branik Maribor - Tatran Prešov 30:28 (12:11)

Prvý zápas 26:34, postúpil Prešov.

Tatran: Verkič, Krupa - Hruščák, Hrstka 3, Krok 5, Krištopans, Radčenko 1, Tumidalský 2, T. Urban 6, Číp, Guzy 3, Pejovič 2, Antl 6, Paleš, Sadovij.

Najviac gólov Mariboru: Sok 9, Zarabec 7.

Rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.), vylúčení: 1:3, 7m hody: 4/3 - 3/3, 1 300 divákov.