Tatran Prešov s prehľadom zdolal švédskeho favorita

(Autor: TASR/František Iván)
SITA|8. feb 2014 o 19:46

Hádzanári Tatrana Prešov predviedli impozantný vstup do skupinovej fázy Pohára EHF.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov razantne začali svoje účinkovanie v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka v sobotňajšom stretnutí 1. kola C-skupiny nedali vo svojej Tatran handball aréne šancu IFK Kristianstad a švédskeho súpera zdolali jednoznačne 37:30 (19:16).

Prešovčania sa usadili na čele tabuľky, v ktorej však ešte nie je započítaný nedeľňajší duel Pick Szeged (Maď.) - HBC Nantes (Fr.).

Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v nedeľu 16. februára od 17.00 h, keď zavíta na pôdu francúzskeho finalistu lanskej edície tejto európskej pohárovej súťaže - HBC Nantes.

Hráč Tatrana Prešov Dainis Kristopans (vľavo).

Zápas pod kontrolou domácich

Tatran od úvodných minút držal opraty duelu vo svojich rukách a súpera k ničomu vážnejšiemu nepustil.

Domáci od začiatku vyhrávali, v 18. min viedli už o šesť gólov (12:6), a to ešte Krištopans nepremenil viacero tutoviek. O šesť minút neskôr bol rozdiel už len jednogólový, keď A. Jőnsson znížil na 12:13 z pohľadu IFK.

Prešovčania si situáciu skomplikovali svojou nedisciplinovanosťou, ale napokon odchádzali na prestávku za priaznivého stavu 19:16. Zásluhu mal na tom aj šesťgólový Rábek.

Radosť prešovských hádzanárov po výhre 37:30.

Dva presné zásahy Pejoviča na záver

Po zmene strán domáci ešte výraznejšie ovládli dianie na palubovke. Neuplynula ani štvrťhodina z druhého dejstva a po góle T. Urbana svietil na ukazovateli skóre stav 29:19.

V 50. min poslal Tumidalský Tatran už do vedenia 32:21. Hráči Kristianstadu však hroziaci debakel odvrátili, v 57. min Lagergren znížil na 29:34.

Následne však Pejovič dvoma presnými zásahmi zaistil prešovskému tímu pokojný záver zápasu. Tatran napokon s prehľadom zvíťazil 37:30.

Hlasy trénerov

Peter Hatalčík, tréner Tatran Prešov: "Chcem sa poďakovať súperovi za korektnú hru. Pri vyššom vedení sme stratili koncentráciu a on to využil na korigovanie. Až na tieto momenty sme hrali koncentrovane a náskok nám stačil na udržanie si víťazstva. Toto víťazstvo môže byť odrazovým k ďalším výkonom."

Ola Lindgren, tréner IFK Kristianstad: "Blahoželám Tatranu Prešov k víťazstvu v dnešnom zápase, zaslúžil si to. Mali sme problém v defenzíve a sedemgólový rozdiel je veľký. Musíme to zlepšiť do ďalšieho duelu. V útoku sme nevyužili krídla. Bol to náročný zápas."

Hlasy hráčov

Peter Tumidalský (pivot Tatrana Prešov): "Diváci videli pekné a pre nás zaslúžené víťazstvo. My sa s nimi teším zo zisku dvoch bodov a ideme ďalej za naším cieľom."

Radoslav Antl (krídelník Tatrana Prešov): "Pre nás je to ďalšie krásne víťazstvo nad kvalitným súperom. Ľudia v hľadisku si určite prišli na svoje a videli super hádzanú. Dnes sme všetci z nášho tímu podali vynikajúce výkony a zaslúžene sme triumfovali týmto sedemgólovým rozdielom."

Foto k článku: TASR/František Iván

Tatran Prešov (SR) - IFK Kristianstad (Švéd.) 37:30 (19:16)

Pohár EHF mužov 2013/2014 - skupinová fáza - C-skupina - 1. kolo

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 9, Mlakar, Hrstka 1, Michal Urban, D. Krok, Krištopans 4, Sadovij 1, Radčenko, Tumidalský 6, T. Urban 5, Číp, Guzy, Pejovič 6, Antl 5/3

Najviac gólov za Kristianstad: Lagergren 6, Madsen 5 Pok. hody: 3/3 - 0, vylúčení: 1 - 3, rozhodovali: Tzaferopulos a Bethmann (obaja Gréc.)