Prešovskí volejbalisti bojujú o medailu

Súboj s Myjavou. Znovu sa očakáva ťažký duel.
Súboj s Myjavou. Znovu sa očakáva ťažký duel. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|19. apr 2014 o 00:00

Súboj o bronz sa spod kopaníc presúva k Toryse. Prešovskí volejbalisti zatiaľ prehrávajú v sérii s Myjavou 0:1.

Súboj o bronz sa spod kopaníc presúva k Toryse. Prešovskí volejbalisti zatiaľ prehrávajú v sérii s Myjavou 0:1, dnes chcú bilanciu vyrovnať.

PREŠOV. Nepríjemný súper, ktorý v minulom i tomto extraligovom ročníku Prešovčanom poriadne zavaril, znovu udrel. Myjava na domácej palubovke vyhrala v prvom zápase série o bronz nad Prešovom 3:1. K zisku medaily potrebuje vyhrať ešte dve stretnutia.

Prešovčania tento scenár nemienia dopustiť. Prvú šancu na zvrat v sérii budú mať už v sobotňajšom dueli, ktorý začne v športovej hale Prešovskej univerzity o 18. hodine. Imperatív je jasný, vyhrať.

„Chceme zvládnuť nasledujúci krok a vyrovnať stav série,“ nepripúšťa si iný scenár tréner VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata.

Smola v treťom sete

Ani v stredajšom zápase na pôde súpera nemali jeho zverenci k víťazstvu až tak ďaleko. Prvý set ovládli domáci, druhý však po dramatickej a dlhej koncovke získali na svoju stranu Prešovčania. A blízko k tomu mali aj v treťom dejstve. Keby sa to podarilo, v ďalšom priebehu by mali psychickú výhodu. Na keby sa však nehrá...

„V prvých dvoch setoch bola hra vyrovnaná, rozhodovalo sa v koncovkách. Chlieb sa lámal v treťom sete, kde sme mali spočiatku navrch. Nevyužili sme niekoľko protiútokov. Mohli sme rozhodnúť už v tej strednej pasáži, ale zlomový set si súper uchmatol pre seba,“ zhodnotil Ľ. Šalata.

Všetci sú už fit

Lepšou správou je, že ako striedajúci hráč sa do hry zapojil aj smečiar Michal Hudák. „Podal dobrý, útočný výkon, i keď hral so sebazaprením,“ povedal lodivod, ktorý bude mať na dnešný duel k dispozícii kompletný káder.

Prešovčania sa nevzdávajú a ich cieľom je získať pre východ tretí cenný kov. Vo finále totiž sú Humenné a Svidník.

Proti Myjave, ktorej kostru tvoria hráči niekdajšieho VKP Bratislava (v hlavnom meste už volejbal zakapal), to ale budú mať veľmi ťažké. Na domácej pôde im môžu k požadovanému výsledku dopomôcť fanúšikovia.