Ľubovňa prišla v Kračúnovciach o body za sedem minút

Sportnet|4. nov 2014 o 00:00

Futbalistom Starej Ľubovne sa nepodarilo ukoristiť body z ihriska súpera, aj keď v Kračúnovciach k tomu neboli ďaleko.

V poslednom jesennom kole sa futbalistom Starej Ľubovne nepodarilo ukoristiť body z ihriska súpera, aj keď v Kračúnovciach k tomu rozhodne neboli ďaleko. Chlieb sa opäť lámal v druhom polčase.

KRAČÚNOVCE. Bol to práve hosťujúci celok, ktorému sa v stretnutí tímov z dolnej polovice tabuľky podarilo namieriť do čierneho ako prvému.

V 24. min vystihol chybu v domácej rozohrávke Ľ. Mariančík a štvrtým presným zásahom v aktuálnej sezóne poslal svoj tím do vedenia. Viac gólov už v prvom polčase nepadlo.

Hneď po zmene strán sa však vývoj stretnutia otočil o 180 stupňov. Domácim sa dvoma gólmi v úvodnej desaťminútovke druhého dejstva podaril dokonalý obrat vo vývoji skóre. Ľubovňa sa domov opäť vracala naprázdno.

Strelec gólov: Zbabrali sme druhý polčas

„Do zápasu sme chceli vyrukovať s pozornou defenzívou a počkať si na to, čo bude hrať súper. Očakávali sme, že domáci na nás budú chcieť vybehnúť, avšak prvý polčas sa nám darilo tento ich zámer eliminovať. Snažili sme sa hrať na brejky, podarilo sa nám streliť úvodný gól, mali sme zopár ďalších sľubných náznakov prečíslenia. Tie sme však už do úspešného konca nedotiahli. Nezachytili sme nástup do druhého polčasu, hneď v jeho úvode sme inkasovali vyrovnávajúci gól z penalty. Opäť sa ukázalo, že náš káder nie je psychicky veľmi na výške, urobili sme ďalšiu hrúbku v obrane, z ktorej rezultoval napokon rozhodujúci presný zásah domácich. Od tejto chvíle sme sa už na ihrisku akoby len hľadali a vyrovnať sa nám už nepodarilo,“ charakterizoval priebeh stretnutia autor jediného presného zásahu MFK.

„Nie sme dostatočne skúsený tím. Chýbajú nám ostrieľaní hráči, ktorí by svojimi skúsenosťami pomohli ukočírovať dôležité stretnutia. Je asi dobré, že sa už jeseň končí, zimná prestávka nám príde vhod. Potrebujeme sa dať psychicky dokopy a čo najlepšie sa pripraviť na neľahkú jarnú časť,“ dodal Ľ. Mariančík.

V predohrávke do Radvane

Zdá sa, že počasie bude pre futbal aj naďalej priaznivé a preto by nič nemalo brániť tomu, aby sa úvodné odvetné kolo odohralo aj v tomto roku v predstihu. ň

To znamená hneď po skončení prvej polovice súťaže.
Stará Ľubovňa, ktorá je v tabuľke tretia od konca, v nedeľu vycestuje do Radvane nad Laborcom. V prvom kole zdolala tohto súpera 4:2.

Kračúnovce – Stará Ľubovňa 2:1 (0:1)
Góly: 47. J. Peržel (11 m), 53. Uhrin - 24. Ľ. Mariančík. ŽK: 75. Uhrin – 44. Sikorjak, 59. Gallik