Tatran začal famózne, po obrátke dominoval Vardar

Alexander Radčenko. Tešilo ho, že mužstvo bojovalo.
Alexander Radčenko. Tešilo ho, že mužstvo bojovalo. (Autor: sita)
Sportnet|2. mar 2015 o 00:00

Atraktívnejšiu rozlúčku s domácim prostredím si slovenský hádzanársky majster ani želať nemohol.

Atraktívnejšiu rozlúčku s domácim prostredím v základnej časti SEHA Gazprom South Stream League si slovenský hádzanársky majster vari ani želať nemohol. Do Prešova zavítal macedónsky vicemajster, obhajca prvenstva v nadnárodnej lige, účastník Ligy majstrov RK Vardar Skopje.

PREŠOV. Hoci macedónsky veľkoklub s ruským kapitálom a hviezdnym kádrom nepricestoval na zápas 17. kola SEHA GSS ligy s Tatranom Prešov v najsilnejšom zložení, aj tak dokumentoval svoju silu.

Vardar hral bez brankára Šterbika, dlhodobo zranenej spojky Lackoviča i Abutoviča, aj bez krídelníka Brumena.

Predviedli sa však ďalšie hviezdy ako I. Karačič, Dibirov, Gorbok, Rastvorcev, Dujšebajev, Šiškarjev a ďalší.

Tatran sa zase musel zaobísť už bez do Kataru na hosťovanie uvoľneného Kristopansa i ďalšej údernej spojky Rábeka.

Za osem minút bolo senzačných 6:0

Tatran vstúpil do zápasu s favorizovaným súperom famózne. Prešovčania na čo siahli, to im vychádzalo. Verkič v bráne mal šesť skvelých zákrokov.

Po vydarených akciách sa v prvých ôsmich minútach strelecky predvádzali Krok dvomi gólmi, Furlan, Antl, Petro a Kopčo, ktorý pečatil priebežné skóre na senzačných 6:0 (!) pre Tatran.

Hľadisko v týchto fázach šalelo. Emócie ale s pribúdajúcimi minútami trochu opadli.

Vardar sa postupne otriasol a znižoval. Prešov mal už medzery v obrane, no stále udržiaval vyrovnanú partiu. V 19. minúte viedol ešte 9:5, no o päť minút neskôr súper vyrovnal na 9:9.

Po remízovom prvom polčase taktovku prevzal Vardar. V tejto časti už Tatran do vedenia nepustil. Naopak, skóre zvyšovali vo svoj prospech hostia.

Prešov sa síce snažil, ale podstatne viac v druhej časti chybil. Nedarilo sa už Verkičovi, ani striedajúcim Krupovi a Vernarskému.

Rozlúčka so základnou časťou súťaže bola v THA dôstojná, avšak s víťaznou koncovkou macedónskeho favorita.

Prehrať s takýmto súperom nie je hanbou

„Prvý polčas, hlavne úvodné minúty boli z našej strany výborné,“ konštatoval po stretnutí kapitán Tatrana Alexander Radčenko.

„Mužstvo hralo koncentrovane v obrane, nápadito, dôrazne a efektívne v útoku. Mrzí nás ale úsek hry po dvanástej minúte. Viedli sme 8:3 a mali šancu pridať ešte nejaký gól navyše počas dvoch vylúčení hráčov Vardaru. Žiaľ, presilovky sme nevyužili a súper sa začal na nás gólovo doťahovať. Trochu to nami otriaslo, ale do polčasu sme ešte vyrovnaný stav udržali. Od stavu 13:13 v druhej minúte druhého polčasu sa kvalita kádra hostí naplno prejavila. Vardar má silný nielen základ, ale aj celú lavičku, jednotlivé posty zdvojené rovnakou kvalitou. Naše mužstvo bojovalo o výsledok do samého konca. Prehrať však o päť gólov s takým tímom, akým disponuje Vardar, vôbec nie je hanbou.“

Nevynútenými chybami sa o náskok pripravili

Tréner Prešova Peter Dávid svojich zverencov pochválil.

„Začali sme ako z veľkej knihy, Vardar sme zaskočili. Vychádzali sme z dôraznej a pohyblivej obrany, za ktorou výborne chytal Verkič. Čo sme na súperovu bránu vystrelili, to nám padlo do siete. Škoda len, že náskok 6:0 a neskôr 8:3 viac nezužitkovali. Nevynútenými chybami sme súperovi nahrávali a napokon o sľubný náskok rýchlo prišli. Druhý polčas už režíroval Vardar. Prehrali sme, bol to ale pekný zápas, v ktorom sa za výkon mužstva nemusíme hanbiť. Obrovská kvalita a hráčsky potenciál Vardaru Skopje sa prejavili. Mňa teší, že s takýmto uznávaným súperom sme odohrali dôstojnú partiu.“

Tatran Prešov – Vardar Skopje 29:34 (12:12)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa, Vernarský – Kopčo 3, Hrstka 3, Krok 7, Sadovyi, Ľ. Šárpataky, Radčenko 2, L. Urban, Furlan 4, Pekár, T. Urban 4, Číp, Antl 3/1, Petro 3. Najviac gólov za Vardar: Markovič 8/4, Gorbok a Stoilov po 6, Dibirov 4/1. Pokutové hody: 3/1 – 5/5. Vylúčení: 3 – 4. Rozhodovali: Gonžurek a Cindrič (obaja Chorvátsko). Divákov: 3382.