Prvoligové derby východniarov sa skončilo zmierlivo

(Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|24. júl 2016 o 22:23

Očakávaný zápas 1. FC Tatran Prešov s MFK Michalovce priniesol bezgólovú remízu.

PREŠOV. Futbalisti 1. FC Tatran Prešov remizovali 0:0 s hráčmi MFK Zemplín Michalovce v nedeľňajšom domácom zápase 2. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2016/2017.

Východniarske derby neponúklo mnoho zaujímavých momentov.

Michalovčania majú po dvoch kolách na svojom konte štyri body a patrí im štvrté miesto v tabuľkovom poradí.

Prešovčania sú na desiatej pozícii, v nedeľu získali vo Fortuna lige 2016/2017 prvý bod.

Priebeh stretnutia

Úroveň zápasu v prvom polčase však celkom početnú divácku kulisu uspokojiť nemohla. Na obidvoch stranách sa vyskytlo množstvo školáckych chýb, a aj preto sa niekoľko skôr náznakov šancí ako šancí skončilo bez gólov.

Za zmienku stála Žofčákova tvrdá strela spoza 16-ky po zemi, ktorú Talian vyrazil.

Na opačnej strane zasa priamy kop D. Leška, po ktorom sa lopta pred brankárom Macejom odrazila od zeme, však nebezpečný nebol.

Po výmene strán bolo možností na strelenie gólu ako šafránu.

Gól síce padol, no pre ofsajd Tubonemiho neplatil.

V závere D. Leško zle spracoval center z pravej strany a po ňom striedajúci Kubus na konci rýchleho protiútoku mieril vedľa.

Prešov má prvý bod, ale na strelený gól po návrate do elitnej súťaže stále čaká.

Hlasy trénerov

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Škoda prvého polčasu, resp. niektorých nedotiahnutých akcií z našej strany. Inak to bol predovšetkým bojovný zápas medzi šestnástkami s minimom šancí. Ale mal svoj náboj a my odchádzame spokojní s remízou."

Stanislav Varga, tréner Tatrana Prešov: "Bol to bojovný zápas, ktorému svetlá nad ihriskom pridali zaujímavú atmosféru. Žiaľ, chýbal tomu gól, my sme ho síce dosiahli, no neplatil a debata o tom v tejto chvíli prislúcha niekomu inému. S bodom spokojný nie som, no dúfam, že sa najbližšie dočkáme víťazstva."