Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prešov prehral v Trnave, stále čaká na prvý gól

V 5. kole Fortuna ligy podľahol Tatran domácemu Spartaku 0:2.

Gól v sieti Prešova. Jasá trnavský strelec Halilovič.Gól v sieti Prešova. Jasá trnavský strelec Halilovič. (Zdroj: SITA)

TRNAVA/PREŠOV. Futbalisti Tatrana Prešov podľahli v 5. kole Fortuna ligy na pôde Trnavy 0:2, keď prvý gól od Haliloviča inkasovali už v 26. minúte. Skóre pečatil v poslednej minúte Tambe.

Prešovčania sú s jedným bodom na konci tabuľky najvyššej súťaže, navyše, stále ešte čakajú na prvý strelený gól.

Festival trnavských šancí

Trnavčania mali prvú šancu už v 2. minúte, keď sa po chybe Barteka dostal do 16-ky També, no jeho prihrávka na Schranza neprešla, pretože Luberda stačil loptu odkopnúť na roh. Po jeho zahraní zakončoval També strelou nad bránu.

V 10. minúte po úniku a prihrávke Greššáka sa lopta zakončujúceho Schranza odrazila od pravej žrde. Vzápätí strelu Halihoviča zrazil na roh Talian a po ňom També mieril vedľa.

Diváci sa dočkali gólu v 26. minúte, keď po ľavej strane unikol Schranz a z jeho nezištnej prihrávky usmernil loptu do siete Halihovič.

Pozornosť prešovského brankára vyskúšal v 34. minúte També po akcii Mikoviča, no jeho lopta išla priamo do rúk Taliana. V poslednej minúte prvého polčasu zakončoval ešte També, no pozorný prešovský brankár loptu vyrazil na roh.

Definitíva v závere

V druhom polčase gól Tambého v 52. minúte pre ofsajd neplatil a do 62. minúty videli trnavskí diváci festival zahodených šancí Spataka, keď najskôr Schranz sám pred prešovským brankárom vystreli vedľa, o minútu Mikovič zoči-voči neprekonal Taliana a rovnako tak sám pred brankárom nepochodil Halihovič.

Prešovčania sa po týchto zahodených šanciach osmelili a najskôr v 65. minúte striedajúci Olansunjanmi Ashiru prízemnou strelou natiahol Jakubecha a o šesť minút neskôr trnavský brankár kryl aj nebezpečnú strelu Kubusa.

V 84. minúte na dvakrát nedal També, a keď sa už zdalo, že na tesnom výsledku sa nič nezmení, v druhej nastavenej minúte po prihrávke Mikoviča També uzavrel stav na konečných 2:0.

Hlasy po zápase

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "S výsledkom sme spokojní, no mrzí ma veľa nevyužitých šancí. Až do konca sme tŕpli, či Prešov nevyrovná. Chýbal nám skorší druhý gól, ktorý padol až v nadstavenom čase."

Stanislav Varga, tréner Prešova: "Gratulujem Trnave k víťazstvu, dnes bola lepším mužstvom. Škoda druhého gólu v poslednej minúte, najmä z pohľadu psychiky môjho mužstva."