AKTUALIZOVANÉ 19:29

Prešov zdolal Differdange, zahrá si o postup do hlavnej fázy Ligy majstrov

Prešovčania sa stretnú s RK Gorenje Valenje.

(Zdroj: SITA/Viktor Zamborský)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v semifinále kvalifikačného turnaja Ligy majstrov nad luxemburským tímom Red Boys Differdange 38:32 a postúpili do finále domáceho turnaja.

V priamom súboji o postup do hlavnej fázy Ligy majstrov sa Prešovčania stretnú s RK Gorenje Valenje.

Slovinský tím si v prvom semifinálovom zápase poradil s fínskym Riihimaen Cocks 28:25.

Finále turnaja v prešovskej Tatran handball aréne je na programe v nedeľu o 16.15, o tretie miesto sa bude hrať už od 13.30.

Priebeh stretnutia

Hostia začali lepšie a dostali sa do vedenia 1:0 i 2:1, ale potom už tempo hry diktoval slovenský majster.

Do 15. minúty sa Tatranu podarilo získať pohodlný 5-gólový náskok, keď na priebežných 10:5 upravil Srb Jankovič.

V ďalšom priebehu prvého dejstva síce luxemburský tím viackrát znížil, ale Prešovčania boli v útoku dostatočne efektívni na to, aby držali súpera na 3-4-gólový rozdiel.

V závere prvej tridsaťminútovky hostia znížili a do kabín sa išlo za dvojgólového náskoku Tatrana - 19:17.

Na hosťoch bola v úvode druhej časti viditeľná snaha o vyrovnanie, ale obranná hra domácich bola účinná. Prešovčania opäť odskočili súperovi na rozdiel piatich gólov a pred vlastnými fanúšikmi išli za víťazstvom sebavedomým krokom.

V závere zápasu ich náskok narástol až na sedem gólov, keď sa Hrstka svojím deviatym presným zásahom v zápase vyrovnal strelecky rovnako disponovanému Rábekovi.

Hlasy po zápase

Rastislav Trtík (tréner Tatrana Prešov): "Odohrali sme pohodový zápas. Príležitosť dostali všetci hráči s výnimkou Carapkina. Zakrývali sme určité zdravotné hendikepy, ktorá nás trápia. Som rád, že sme to zvládli bez ťažkostí a splnili úlohu favorita. Ďakujem divákom za podporu a tešíme sa na finále."

Marek Páleš (pivot Tatrana Prešov): "Máme v tíme určité zdravotné problémy, snažili sme točiť všetkých hráčov. V prvom polčase sme hrali dvadsať minút celkom slušne a potom sme stratili koncentráciu. Cez prestávku nás tréner nabádal, aby sme do toho zapojili srdce, čo sa v druhom dejstve aj ukázalo. Ďakujem súperovi za korektnú hru a dúfam, že aj v nedeľu to zvládneme rovnako úspešne."

Téma: Hádzaná