Streda, 24. máj, 2017 |Meniny má Ela

Ľubotická desiatka započala druhý ročník svojej existencie

Na Ľubotickú desiatku prišlo oproti minulému roku zhruba o 30 atlétov viac.

Víťazky – ženy. Zľava B. Balogová, E. Hrušovská, M. Giňovská.(Zdroj: Jaroslav Šivec)

ĽUBOTICE.Tradícia prvoseptembrových bežeckých pretekov v Ľuboticiach pokračuje. Tento rok sa pred miestnym futbalovým ihriskom stretlo viac ako sto športových nadšencov.

Približne 160 bežcov všetkých vekových kategórií si prišlo 1. septembra už po druhýkrát zmerať svoje sily do Ľubotíc (okres Prešov).

Na športové podujatie Ľubotická desiatka prišlo oproti minulému roku zhruba o 30 atlétov viac.

Vítazom prešovský biatlonista Baloga

Bežalo sa z Ľubotíc do Vyšnej Šebastovej po poľnej ceste s prevýšením 152 metrov na piatich kilometroch.

Deti bežali niečo cez 300 metrov, dospelí pretekári sa popasovali s 10-kilometrovou traťou. Cieľová čiara sa nachádzala priamo v areáli futbalového ihriska TJ Sokol Ľubotice.

Najrýchlejším bežcom z konkurencie takmer 70 pretekárov bol Matej Baloga z ŠK Biatlon Prešov.

Devätnásťročný športovec zabehol 10-kilometrovú trať za 36:44 a vytvoril tak nový osobný rekord na tejto trati. Zo žien bola najúspešnejšia Eva Hrušovská s časom 45:18.

Menej zdatní športovci, resp. tí, ktorým viac sedia kratšie preteky, si preverili svoje schopnosti na päťkilometrovej trati. Z mužov bol najrýchlejší Martin Bendík. Trať zdolal v čase 20:48.

Spomedzi dievčat zvíťazila Veronika Dugasová, keď dobehla do cieľa v čase 24:36.

Oproti minulému roku zlepšenie

„Tohto roku bola lepšia trať, pretože minulý ročník bolo veľa prachu a bolo horúco. Tento rok bolo chladnejšie, čo bolo pre bežcov lepšie. Mne sa bežalo výborne. Minulý ročník som išiel naplno, na umiestnenie, v tomto roku som sprevádzal manželku a svokra, takže som ich tak podporoval a behal skôr pre radosť,“ zhodnotil Marcel Kvočka, ktorý sa umiestnil v prvej dvadsiatke bežcov.

Aj organizátori boli spokojnejší s druhým ročníkom a považovali ho za vydarenejší. Muchy vychytali a oproti vlaňajšku sa polepšili v mnohých veciach. Dotiahnuť by to chceli minimálne na 20 ročníkov.

Zvýšili latku

„Čo sa týka 2. ročníka, hodnotím ho oveľa pozitívnejšie ako prvý ročník, pretože organizácia bola plynulejšia. Mali sme jednak zabezpečený väčší počet ľudí, ktorí boli na trati a oproti minulému roku sme dali vyrobiť aj funkčné tričká, ktoré pri prezentácii obdržal každý jeden bežec,“ zhodnotil jeden z organizátorov Martin Kormaník.

Na podujatí sa stretlo vyše 160 pretekárov. Na 10-kilometrovej trati štartovalo 68 bežcov, na 5 kilometrov trati 32 súťažiacich a zašportovať si prišlo aj okolo 60 detí. Hlavná myšlienka podujatia, aby ľudia začali viacej športovať, sa podľa organizátorov naplnila.

Anglický akademik o Rómoch z východu: Presťahovali sa celé rodiny

Časť života na Luniku IX hodnotí ako neakceptovateľnú.