Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Bemaco ratovalo body tri sekundy pred koncom

Vstup do sezóny sa vydaril aj hádzanárkam Bemaco Prešov.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

PREŠOV. V prvom kole spoločnej slovensko–českej súťaže hádzanárok (WHIL) zvíťazili zverenky trénera Dušana Daniša na palubovke českého Sokola Písek 29:28.

Dve kontry zaručili dva body

O výhre Prešovčaniek v Písku sa rozhodlo až v samom závere. Víťazný gól Bemaca strelila tri sekundy pred koncom krídelníčka R. Čirčová.

„Hra nášho družstva nebola taká dobrá, ako je samotný výsledok,“ konštatoval po návrate z Česka D. Daniš.

„Začiatok z našej strany bol nepochopiteľne nervózny. Pred začiatkom sme boli pasovaní do roly jasného favorita zápasu. Táto skutočnosť na naše hráčky ale pozitívne nezapôsobila. Práve naopak. Podpísalo sa to predovšetkým pod našu koncovku. Šance sme si dokázali vypracovať, avšak v ich zahadzovaní sa dievčatá priam predháňali. Aj príležitosti, z kategórie takzvaných vyložených, trestuhodne zahadzovali. Prvý gól sme dokázali streliť až pred koncom prvej štvrťhodiny, za stavu 6:0 pre domáce. Čo z toho, že herne sme mali o čosi viac ako súper, keď ten čo vystrelil, skončilo v našej sieti. A my sme len zahadzovali a zahadzovali. Až po úvodnej sprche prišlo naše naháňanie sa za zrovnaním a otočením skóre. Pred polčasom sme dokonca šli do dvojgólového vedenia, o ktoré sme ale zakrátko prišli. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas. S tým, že v obrane naše družstvo stratilo na dôraze. Aj preto Sokol získal vedenie 18:14 a znovu sme museli doťahovať. Ešte šťastie, že posledných desať minút stretnutia vyšlo nám. Túto fázu sme lepšie ako súper zvládli hlavne takticky. A treba povedať, že aj fyzicky sme domáce poriadne uťahali. Na našu stranu sa naklonila aj športová šťastena. Po jednej z vydarených kontier sme vyrovnali a tri sekundy pred koncom dali aj víťazný gól.“

V druhom kole 10. septembra o 15. hodine privíta Bemaco Prešov v domácom prostredí DHC Sokol Poruba.

Prešovčanky sa v prvom kole WHIL predstavili v Písku v zložení: Bernátová, Goboňová – Bačíková 5, Gajdošová, Čirčová 5, Kocanová, Lebedevová 7, Ratvajská, Vraňuchová 3, Šutranová, Pavúková 3, Puzderová, Harčarufková 3, Demajová 3.

Téma: Hádzaná