Streda, 22. február, 2017 |Meniny má Etela

Tatran už začal aj v SEHA Gazprom lige

Premiérový súboj o body odohral so slovinským RK Celje Pivovarna Laško.

Ilustračné.(Zdroj: archív)

PREŠOV. Tatran Prešov vkročil do zápasového diania už aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige.

Premiérový súboj o body odohral v TATRAN handball arene v rámci predohrávaného piateho kola so slovinským RK Celje Pivovarna Laško.

Slovenský hádzanársky šampión po vydarených štartoch v Česko–Slovenskom pohári a úspešnej kvalifikácii o Ligu majstrov v domácom prostredí v SEHA Gazprom lige na úvod prehral.

Hostí privádzal do zúfalstva

Bez nie celkom zdravého Olivera Rábeka otvoril Tatran skóre stretnutia Lukášom Urbanom. Hostia ale kontrovali a skóre s minimálnymi gólovými odstupmi sa do prestávky nemenilo.

Zápas mal v prvej časti ozaj príťažlivý a dramaticky vývoj. Vynikal brankár Igor Čupryna, ktorý neraz privádzal hostí do zúfalstva bravúrnymi zákrokmi. Po zmene strán sa hrala celkom vyrovnaná partia do štyridsiatej minúty, do stavu 16:16.

Odvtedy Prešov už len doťahoval. Celje sa častejšie presadzovalo cez medzery v prešovskej obrane. Tréner Tatrana namiesto Čuprynu poslal do brány skúseného Vadima Bražnyka. Ani tento ťah nepomohol. V rozpätí medzi 45. až 50. minútou získali Slovinci rozhodujúci náskok.

Z 19:20 ušli Prešovu na 19:24 a tri minúty pred koncom zvýšili až na rozdiel siedmich gólov (23:30). Na to už Tatran nedokázal vôbec reagovať.

Škoda niektorých domácich ťahov, pretože nebyť spomenutých slabých fáz v druhej časti prvého polčasu, nemusel slovenský majster prehrať takým vysokým gólovým rozdielom.

Slovinci boli na neudržanie

Po zápase s Celje šli hráči Prešova na povinný výbeh, po návrate z ktorého nám brankár Tatrana Igor Čupryna na margo zápasu povedal.

„Slovinci majú naozaj veľmi dobre vyskladaný káder. Kým my máme niektoré posty zdvojené, oni ich majú aj strojené. Hráčov dobre stavaných, rýchlych v práci s loptou i bez nej. Takých nie je jednoduché brániť. Napriek tomu sme s nimi hrali dlho vyrovnanú partiu. Škoda tých niekoľkých minút v druhom polčase. Ako sa ukázalo, pre nás osudných. V obrane sme začali vynechávať, kopiť chyby. Aj spolupráca medzi obrannou líniou a brankármi začala haprovať. Strelci Celje Janc, Zarabec či Kodrin boli na neudržanie. Pozície na zakončenie im ale pripravovali všetci hráči, ktorí v tom čase boli na ihrisku. To zase svedčí o dobrej zohranosti tohto mužstva. Nuž a keď vyťažili z tej našej osudnej päťminútovky, zápas v pohode dohrali. Nám teraz neostáva len sa znovu pozviechať, rozobrať si chyby, ktoré nás stali lepší výsledok a hlavne poučiť sa z nich. Hlavne preto, že sezóna sa iba rozbieha a pred nami sú ďalšie dôležité zápasy.“

Posunú zavretie križovatky VSS na štvrtého marca?

Má to byť údajne výhodnejšie aj preto, že sa robiť začne so štartom jarných prázdnin.