Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Prešov sa v Našiciach vypol k výbornému výkonu

Dva úvodné zápasy slovenskej extraligy hádzanári Tatrana Prešov vyhrali.

Ilustračné.Ilustračné. (Zdroj: archív)

NAŠICE. Dva úvodné zápasy slovenskej extraligy hádzanári Tatrana Prešov vyhrali.

Doma po rozpačitom výkone o tri góly nad Topoľčanmi, v Nových Zámkoch, cestou na stretnutie s chorvátskym vicemajstrom Nexe Našice, zvíťazil Prešov o jediný gól, ktorý skoro súčasne so záverečným klaksónom strelil Rábek.

Nadnárodnú SEHA Gazprom ligu odštartoval Tatran Prešov domácou prehrou so slovinským majstrom, pravidelným účastníkom Ligy majstrov, Celje Pivovarna Laško. Avšak v druhom kole, na chorvátskej pôde, už slovenský šampión zabral výkonom i výsledkom.

Zabrala obrana, brankári i strelci

Prešovčania vyhrali v Našiciach, v tradične divácky búrlivom prostredí s kvalitným súperom 31:25.

Výbornými výkonmi sa v tomto stretnutí predviedli najmä gólmani Tatrana. Igor Čupryna trinástimi perfektnými zásahmi v prvom polčase, Vadim Bražnyk potvrdil svoje kvality v druhom.

Prešovská hra ale vychádzala z výbornej práce v obrane, kde svoj potenciál odkryli Rus Carapkin či čoraz lepšie hrajúci pivot Vučko.

Na opačnom konci ihriska zase strelecky vyčnievali deväťgólový Jakub Hrstka, šesťgólový Oliver Rábek a so štyrmi strelenými gólmi veľmi dobre hrajúci Lukáš Urban. Spomenuli sme síce jednotlivcov, ale presvedčivá výhra na „horúcej“ pôde Nexe Našice je dielo celého hráčskeho kolektívu Tatrana Prešov.

Načítavam video...

Ťažko porovnateľné zápasy

Týmto zápasom dal dvanásťnásobný slovenský hádzanársky majster zabudnúť na okamihy druhého polčasu v Nových Zámkoch, keď Tatran prišiel o náskok a pár minút pred koncom dokonca prehrával o tri góly.

Senzácia sa však napokon nekonala. Prešov si záver ustál. Vučko šikovne „ukradol“ loptu súperovi a keďže nemal koho poslať do trháku, odhodlal sa k nemu od polovice ihriska sám. Úspešne zakončil, čím zrovnal skóre a potom to už na seba zobral parádnou strelou cez brániacu hradbu domácich Oli Rábek.

„Aj v tom je hádzaná krásna. Aj papierovo slabší dokáže prekvapiť skúsenejšieho súpera s kvalitnejším hráčskym kádrom. Dnes si už ťažko môže byť niekto istý jednoznačným úspechom,“ tvrdil krátko po súboji s Našicami majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

„Na druhej strane je ale ťažko porovnávať zápas v Nových Zámkoch so zápasom v Našiciach. Nexe je predsa len viacnásobný vicemajster Chorvátska, je pravidelný účastník nadnárodnej ligy od jej vzniku. Má kvalitatívne vyrovnaný káder, urastených, fyzicky veľmi dobre disponovaných hráčov. Pred sezónou ho ešte doplnili o skúseného Špilera. Dovolím si povedať, že s takým výkonom, akým sme zdolali Našice, by sme s Novými Zámkami vyhrali aj dvojciferným gólovým rozdielom. Platí to však aj opačne. S 'novozámockým' výkonom by sme si to asi s Nexe zlizli.“

Prešov naberá pekelné tempo

Výhru v Našiciach si M. Chmeliar cení aj preto, lebo mužstvo má „pekelne“ nabitý program zápasov a presunov za súpermi.

„V sobotu sme hrali so slovinským Celje, v pondelok v Nových Zámkoch a do Chorvátska sme pricestovali v utorok skoro ráno. V Našiciach mužstvo netrénovalo, akurát si trochu odpočinulo, zregenerovalo. V podstate Tatran v tomto období iba hrá, času na trénovanie niet. Aj v piatok od 18. hodiny hráme doma extraligu s ŠKP Bratislava. Po skončení sadneme zase do autobusu a čaká nás cesta do Macedónska, kde v nedeľu hráme nadnárodnú ligu s Metalurgom Skopje a v utorok s majstrovským Vardarom Skopje. Po návrate domov (22. 9.) odohráme extraligu v Modre a na druhý deň už zamierime do Francúzska na prvý zápas v skupine C Ligy majstrov s Montpellier HB, ktorý je na programe v nedeľu 25. septembra. To 'peklo', ktoré nás čaká tento i budúci mesiac, musíme prekonať.“