Prešovské hádzanárky si prešustrovali zápas v prvom polčase

(Autor: Michal Frank)
Michal Frank|20. sep 2016 o 00:00

Proti Olomoucu ešte zabjovali, ale nestačilo to.

PREŠOV. Hádzanárky Bemaco ŠŠK Prešov privítali v nedeľu v predohrávke 4. kola WHIL na svojej palubovke Olomouc.

Po opatrnom úvode prišli chyby, pre ktoré hostky odskočili súperkám a vyhralli polčas o 5 gólov.

Na začiatku druhého dejstva náskok ešte zvýšili a Prešovčanky boli zrelé na uterák.

Potom ich akoby pokropili živou vodou, podarilo sa im dvakrát vyrovnať, súper si však náskok udržal a dotiahol duel do víťazného konca.

Tréner Prešova Dušan Daniš: „Prešustrovali sme prvý polčas. Neviem prečo sme hrali tak laxne, rozchytali sme im brankárku, strieľali sme jej dole, kde je výborná a hoci sme náskok neskôr dotiahli, stálo nás to veľa síl, ktoré nám na konci chýbali.“

Družstvo Olomouca získalo prvé body, no stále ostáva pre Prešovčanky zakliate.

„Je to kvalitné družstvo, má dobré strelkyne. Čakal som vyrovnaný zápas, ale nečakal som také slabé fázy našej hry, aké sme predviedli. Škoda, mohli sme dosiahnuť aspoň remízu,“ povedal kouč Prešovčaniek Dušan Daniš.

ŠTATISTIKA

Bemaco Prešov – DHK Zora Olomouc 29:32 (12:17)

Najviac gólov: Bačíková 8, Popovcová 4, Šutranová 4/1, Pavúková 4/4 – Hvostaľová 8, Gajdošíková 7, M. Salčáková 6.

Pok. hody: 7/5 – 1/1, vylúčené: 5 – 4, ČK: 32. Gebre Selassie (Olomouc), rozhodovali: M. Sivák a Oťapka, 150 divákov.

MEDZI SEDMIČKAMI

Hádzanárska liga mladších dorasteniekŠŠK SLŠ Prešov – MŠK Vranov 30 : 15 (18:9)

Zostava a góly Prešova: Kovaľová, Poláková, Feščáková – Chovanová 3, Balogová 5, Belušková 3, Lukačová 10, Gregorcová, Magdová 2, Segľová 1, Kráľová 4, Jašová 1, Matušíková 1. (leš)

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 37/2016, v predaji od 20. 9. do 26. 9.

Domov»Sportnet na východe»Prešovské hádzanárky si prešustrovali zápas v prvom polčase