PREŠOV. Skvalitniť služby pre občanov a takisto znížiť náklady sa rozhodli v Technických službách mesta Prešov. Vďaka tomu im pribudlo nové trojnápravové vozidlo so špeciálnou nadstavbou.
Hlavne na sídliskách II a III
Jeho veľkým plusom je dobrá manévrovateľnosť, potrebná v podmienkach mestských komunikácií. To by malo nepochybne uľahčiť prácu zamestnancom.
„Zber týmto vozidlom sa bude vykonávať hlavne na sídliskách II a III,“ konkretizovala Ingrid Mihaľová, samostatná odborná referentka z oddelenia obchodnej stratégie a legislatívny Technických služieb mesta Prešov.
O financie na jeho zabezpečenie sa postarali sami. „Vozidlo bolo zakúpené z vlastných zdrojov spoločnosti,“ informovala Mihaľová.
Ako dodala, toto auto pravdepodobne nebude posledným, v pláne je aj kúpa ďalších podobných vozidiel.
„Presný termín závisí od rozhodnutia a návrhu predstavenstva a schválenia investície akcionárom, teda mestom Prešov,“ dodala Mihaľová.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári