Prešovskí hádzanári zdolali Metalurg Skopje

Na snímke v strede Alexej Peškov (Tatran) a vpravo Filip Taleski a vľavo Nemanja Mladenovič (obaja Skopje). (Autor: TASR)
TASR|1. okt 2016 o 18:06

Prešovčani získali premiérové body v základnej C-skupine Ligy majstrov.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov získali premiérové body v základnej C-skupine Ligy majstrov.

V sobotu si vo svojej aréne poradili s macedónskym šampiónom Metalurgom Skopje 27:22.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka sa najbližšie predstavia na budúcu sobotu 8. októbra na palubovke španielskeho celku Naturhouse La Rioja.

Navyšovali náskok

Prešovčania nastúpili do zápasu bez zraneného Lukáša Urbana a úvod stretnutia im absolútne nevyšiel. Po úspešnej sedmičke Dragaša viedli hostia už 4:1 a postupne navyšovali svoj náskok.

Domácim sa v útoku nedarilo, Peskov si pripísal tri neúspešné pokusy v sérii a v polovici úvodného dejstva prehrávali Šarišania hrozivo 2:9.

Až potom odštartoval Prešov stíhaciu jazdu a aj vďaka štyrom presným zásahom pivota Vučka skresal ešte do polčasovej prestávky náskok súpera na rozdiel jediného gólu (11:12).

Tatran Prešov v Lige majstrov zdolal Skopje: fotogaléria

1.10.2016

Zrýchlili útok

Hneď po zmene strán Rábek vyrovnal a v 34. minúte išiel Tatran zásluhou Hrstku do vedenia - 13:12. Prešovčania v druhom polčase zrýchlili prechod do útoku a výrazne znížili počet technických chýb, vďaka čomu viedli desať minút po prestávke po góle Kroka 17:15.

Domáci si potom aj vďaka Bražnikovi v bránke držali náskok a drámu v koncovke nepripustili. Desať minút pred koncom po šnúre piatich gólov odskočili Prešovčania už na rozdiel šiestich gólov, keď na 23:17 zvýšil ich najlepší strelec Hrstka.

Záver si už domáci bez problémov ustrážili a do tabuľky si pripísali prvé víťazstvo.

Hlasy po zápase:

Jakub Hrstka, krídelník Prešova: "Na to, čo sme predviedli prvých pätnásť minút, treba určite zabudnúť. Vôbec sme nehrali koncentrovane v obrane. Ich spojky si robili čo chceli. Potom sme si vzali time-out, povedali si, čo máme spraviť a našťastie sa nám v 1. polčase podarilo stiahnuť náskok súpera na jediný gól. Druhý polčas bol už v našej réžii."

Dominik Krok, spojka Prešova: "V 15. minúte sme síce prehrávali 2:9, ale to v hádzanej nič neznamená. Od 15. minúty to bol to krásny a napínavý zápas. Dokázali sme ho otočiť a myslím, že sme úplne zaslúžene vyhrali."

Tatran Prešov - Metalurg Skopje 27:22 (11:12)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Bražnik Rábek 4, Šárpataky, Hrstka 7/1, Pekár, Krok 4, Sadovyj 3, Číp 3, Peskov, Vučko 4, Jankovič 2, Páleš, Carapkin, Humeňanský.

Najviac gólov Metalurgu: Dragaš 5/1, Taleski 4/1.

Rozhodovali: Baranowski, Lemanowicz (obaja Poľ.), vylúčenia: 1:2, 7m hody: 2/1 - 2/2