Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Bardejovčanky rozhodli až po zmene strán

K obratu zavelili až v druhom polčase.

Bardejovčanky sa na výhru natrápili.(Zdroj: Jozef Mačejovský)

BARDEJOV. Prvoligové futbalistky Partizána Bardejov v sobotu v zápase šiesteho kola hostili na umelej tráve v Bardejove celok Šale.

I keď Bardejovčanky boli v zápase favoritkami, priebeh stretnutia to nepotvrdil a od začiatku sa hral vyrovnaný zápas.

Domáce sa museli vysporiadať s faktom, že počas týždňa sa až päť hráčok zúčastnilo reprezentačného zrazu, ktorý sa skončil len niekoľko hodín pred ligovým zápasom a ženy sa ešte vo večerných hodinách museli presunúť z hlavného mesta na východ republiky.

Od úvodného hvizdu sa hralo viac-menej v strede ihriska a ani jeden celok sa nedostal do vyloženejšej šance.

Skóre otvorili hostky, keď v osemnástej minúte Andrušková prekvapila domácu obranu i brankárku Mochnackú. Domáce sa nevedeli presadiť hlavne v útočnej tretine pred šestnástkou Šale. V prvom polčase už ďalší gól nepadol, a tak sa do šance hráčky pobrali za stavu 0:1.

Po zmene strán sa hostiteľky snažili dobíjať obranu súpera ešte viac a hlavne po krídlach. V 55. minúte tréner Čekan stiahol Lemešovú, namiesto ktorej nastúpila Gmitterová.

Už o sedem minút Partizánky zahrávali priamy kop z približne 25 metrov a Mikolajová prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste a vyrovnala na 1:1.

Gól domácim pomohol, avšak v útoku si viackrát nerozumeli, čoho dôkazom boli zlé zahraté rohy či zlé vhodené auty. Tri body však predsa len ostali doma, keď sa v 78. minúte dokázala strelecky presadiť Bochinová.

V posledných minútach si už domáce dokázali udržať výhru, i keď v osemdesiatej druhej minúte Mochnacká tvrdý projektil vyrazila na brvno. V strede poľa dobré prihrávky rozdávala Havranová, ktorá bola vyhlásená aj za najlepšiu hráčku v zápase.

Najbližšie Bardejovčanky zohrajú zápas v stredu, v Bratislave odohrajú tretie kolo Slovenského pohára.

Súperom im bude domáci celok NMŠK 1922. V lige sa v siedmom kole predstavia v Myjave.
Zápas junioriek sa v sobotu neuskutočnil, hostky na duel nepricestovali a zápas sa skončil kontumačnou výhrou Bardejova.

Partizán Bardejov – FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)

Góly: 62. Mikolajová, 78. Bochinová – 18. Andrušková

Zostava Bardejova: Mochnacká – Vajdová, Havranová, Pivovarníková, Mazurová, Rosoľanková, Lemešová (55. Gmitterová), Hovancová, Bochinová, Galarovičová (73. Tejová), Mikolajová