Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Warriors minuloročných medailistov potrápili

V Európskej univerzitnej lige prehrali domáci Prešovčania 2:4.

Warriors sa predviedli na domácom ľade.(Zdroj: Photo4you)Warriors sa predviedli na domácom ľade.(Zdroj: Photo4you)

PREŠOV. Nováčik Warriors Prešovská univerzita odohral v pondelok pred domácim publikom proti súperovi z Banskej Bystrice prvý zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy.

Výsledok zápasu EUHL HK Warriors Prešovská univerzita a UMB hockey team Banská Bystrica bol od začiatku otázny. Od prvých minút zápasu boli domáci Warriors aktívnejší. Päťsto skandujúcich divákov na tribúne tešili prešovskí bojovníci rýchlymi výmenami, dynamickou hrou a efektným hokejom.

Úspech na seba nenechal dlho čakať a už v tretej minúte za asistencie Tomáša Lopáčka sa po strele z hokejky kapitána Kristiána Horváta sieť na bráne hostí zatriasla prvýkrát. Warriors do konca prvej tretiny ešte zabojovali a do šatní odchádzali s víťazným pocitom.

Druhá tretina opäť ponúkla kvalitný hokej. Súperi sa hneď zo začiatku zmobilizovali a v 22. minúte zápasu prekonal Bystričan Ferletjak lapačku Cmoreja. Úspešná strela povzbudila Bystričanov, ktorí útok na prešovskú bránu stupňovali.

Dve tretiny viedli

Po viacerých neúspešných strelách, sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš a na konci druhej tretiny po asistencii Mateja Hrušovského skóroval Tomáš Lopáček. Do konca druhej tretiny už Bystričania nevyrovnali.

V poslednej tretiny však s väčšou vervou bojovali Banskobystričania. Dvoma rýchlymi gólmi sa hostia dostali do vedenia a zápas nakoniec po strele do prázdnej brány vyhrali 4:2.

Aj napriek nepriaznivému výsledku bol prvý zápas pre nováčikov z Európskej univerzitnej hokejovej ligy pokrokom. Podľa slov trénera hokejového klubu Warriors Prešovská univerzita ukázali hráči, že v lige budú rovnocennými súpermi.

„Dnes sme sa stretli s mužstvom, ktoré skončilo vo svojej sezóne, keď sa zúčastnilo ligy EUHL druhé, minulú sezónu bolo to mužstvo tretie v tabuľke. V dnešnom zápase sme videli, že sme rovnocenným súperom. A myslím si, že pre každého súpera,“ povedal hlavný tréner klubu Peter Zachar.

Hokejisti z Banskej Bystrice odchádzali z Prešova spokojní. „Bol to prvý zápas, ťažko hodnotiť súpera, ale bol to boj. Máme si v odvetnom zápase, čo vracať,“, zhrnul kapitán UMB hockey team Banská Bystrica, Michal Michalčík.