AKTUALIZOVANÉ 23:25

Prešovčania si pripísali víťazstvo hneď po odvolaní trénera

Doma zdolali Ružomberok, je to zatiaľ len ich druhá výhra.

(Zdroj: SITA/Viktor Zamborský)

PREŠOV. Futbalisti Tatrana Prešov si pripísali len druhé víťazstvo od svojho letného návratu do najvyššej súťaže.

V sobotňajšom zápase 12. kola v domácom prostredí zdolali favorizovaných hráčov MFK Ružomberok 2:1 (1:1).

Toto víťazstvo znamená, že Šarišania sa odpútali z poslednej priečky Fortuna ligy, Ružomberčania zrejme prídu o štvrté miesto.

Prešovčania nastúpili už bez trénera Stanislava Vargu, ktorého vedenie klubu odvolalo v uplynulých dňoch, lebo nebolo spokojné s herným prejavom.

Mužstvo viedol z lavičky doterajší asistent Ján Karaffa.

Priebeh stretnutia

Do prvej pološance sa už v 3. minúte dostali hostia. Danielov nebezpečný center sa snažil ekvilibristicky usmerniť Lačný, no jeho pokus brankár Talian zneškodnil.

Postupne sa osmelili aj Prešovčania, ktorých už neviedol odvolaný tréner Stanislav Varga. V 11. minúte pri Rolincovej strele preukázal svoje kvality Macík, ktorý vytlačil loptu na roh.

V 17. minúte minúte zahrmelo na opačnej strane. Sapara elegantným spôsobom naservíroval loptu na hlavu Kolčáka, ktorý ju umiestnil do siete - 0:1.

Odpoveď Tatrana však na seba nenechala dlho čakať a už o tri minúty vyrovnal Katona, ktorý sa presadil po vyšachovaní súperovej defenzívy.

Následne ofenzívne ladené výkony oboch tímov opadli, hralo sa prevažne medzi šestnástkami bez väčšieho vzruchu.

Prešovu vyšiel vstup do druhého polčasu a v 54. minúte po strele Olansunjanmiho otočil vývoj stretnutia - 2:1. Náskok mohol poistiť Leško, ktorý dostal ideálnu prihrávku od Rolinca, ale Macík proti jeho strele pozorne zakročil.

Prečítajte si tiež: Varga v Prešove skončil, nahradí ho Rakúšan Kronsteiner Čítajte

Hlasy po zápase

Ján Karaffa, asistent trénera 1. FC Tatran Prešov: "Pokračovali sme vo výkonoch, ktoré sme podávali v nedávnych zápasoch. Rozdiel bol len v tom, že sa nám konečne podarilo streliť góly. Neinkasovali sme tak jednoducho, ako v nedávnych zápasoch. Chlapci dnes na ihrisku nechali všetko a zaslúžene si odniesli tri body."

Norbert Hrnčár, tréner MFK Ružomberok: "My sme si dobre rozbehli zápas. Boli sme aktívni, dostávali sme sa do šancí a vyústilo to do úvodného gólu. Potom sme si príliš ľahko nechali streliť vyrovnávajúci gól. Napriek tomu sme prvý polčas mali pod kontrolou. V druhom polčase sme príliš ľahko pustili súpera do šancí a ten dal druhý gól. Domáci si potom bojovným výkonom udržali víťazstvo."