Sobota, 27. máj, 2017 |Meniny má Iveta

Futbalisti Sabinova podľahli doma Svitu

O výsledku duelu III. ligy rozhodol už prvý polčas, hostia ho vyhrali rozdielom triedy.

Na rozmočenom teréne a v chladnom počasí to išlo o poznanie lepšie hosťom.(Zdroj: MFK Slovan)

SABINOV. O výsledku duelu rozhodol už prvý polčas, hostia ho vyhrali 3:0.

Po vysokej prehre na ihrisku Trebišova sa hráči MFK Slovan Sabinov predstavili pred vlastnými fanúšikmi.

Na domácej pôde privítali súpera zo Svitu. Hostitelia chceli v tomto dueli odčiniť vysokú prehru z minulého kola, no to sa im nepodarilo. Nedeľňajšie meranie síl prehrali 1:3.
Na rozmočenom teréne a v chladnom počasí začali lepšie hostia zo Svitu.

Už v 1. minúte duelu vystrašil domácich priaznivcov strelou zvnútra pokutového územia hosťujúci Barabas, ale Sudimák jeho projektil vyškriabal na roh.

Túto úvodnú príležitosť hostitelia nezobrali vážne a zákonite prišiel trest.

V 7. minúte strelil úvodný gól zápasu hosťujúci útočník Stanislav. Ten dostal krásnu prihrávku od Chybu a potom už nemal problém skórovať.

Odpoveď Sabinova na seba nenechala dlho čakať. Už o dve minúty neskôr sa vo veľkej šanci ocitol po Vrankovej prihrávke Lapoš, ale jeho strela smerovala tesne vedľa Marušákovej brány.
To bolo od hostiteľov na dlhší čas všetko. Zverenci trénera Ľubomíra Puháka pôsobili na ihrisku odovzdaným dojmom a to hosťom vyhovovalo.

Tí sa v 31. minúte tešili opäť a zvýšili svoj náskok o dva góly. Po rýchlom protiútoku sa presadil znovu Stanislav. Katastrofálny výkon Sabinova potrestal Svit ešte raz.

V 35. minúte vsietil gól Hazrolli a hostia zrazu viedli rozdielom triedy.

Do konca polčasu sa už stav nezmenil a do kabín tak odchádzali s úsmevom hráči hrajúceho trénera Milana Jambora.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: III. liga: Trebišov už nie je lídrom tretej ligy

Do druhého dejstva nastúpil MFK Sabinov ako vymenený. Jeho hráči hýrili aktivitou a začali si vytvárať gólové šance.

Jednu z nich využil v 54. minúte po Feketeovom vysunutí Róbert Lapoš a vlial domácim iskierku nádeje.
O pár minút neskôr sa Lapoš ocitol v ďalšej tutovke, ale jeho radosť zmaril hosťujúci brankár. Sabinov pokračoval vo veľkom tlaku, ale šance Feketeho ani Lapoša neboli využité.

Aj hostia hrozili z rýchlych protiútokov, ale Sudimák už loptu za svoj chrbát nepustil a zápas sa tak skončil nepriaznivým výsledkom pre Sabinov, ktorý prehral druhý zápas v rade.

Ako to videl domáci tréner

„Dnešný zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Vedeli sme, že nás čaká náročný súper, o ktorom sa šíria pozitívne chýry. Svit je v hornej polovici tabuľky, stojí na tom veľmi dobre. Mali sme pred ním rešpekt, ale súboj sme si prehrali v prvom polčase. Prístup mojich hráčov v úvodnom dejstve je pre mňa nepochopiteľný ešte aj teraz. Hrali sme katastrofálne, boli sme zrelí na uterák. Nechali sme súpera, aby nám strelil tri góly. Doteraz neviem z akého dôvodu."

V druhom dejstve sa zlepšili, ale už to bolo podľa kouča neskoro.

"Dali sme na 1:3 a mali sme tam ešte viaceré príležitosti na skórovanie, no hrozili aj hostia. V závere sme hrali na troch obrancov, takže súper mal veľa protiútokov. Podržal nás brankár Sudimák, ktorý chytil tri čisté šance. Nechcem sa vyhovárať na to, že sme mali problém so zdravotným stavom hráčov. Vranko mal natiahnutý sval, preto som ho striedal už v 34. minúte. Fekete nemohol nastúpiť od začiatku stretnutia, keďže berie lieky. Nasadil som ho až v druhom polčase a ihneď nahral Lapošovi na gól. Bohužiaľ, dnes sme to nezvládli. Sme mužstvom dvoch tvárí. Často sa vieme vybičovať, ale dnes sa nám to nepodarilo. Mali by sme sa nad tým zamyslieť. Nabudúce hráme tiež doma a z týchto dvoch duelov sme chceli získať čo najviac bodov. O týždeň to musíme napraviť,“ povedal po zápase Ľubomír Puhák.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 41/2016, v predaji od utorka 18. 10. do 24. 10.