Sobota, 27. máj, 2017 |Meniny má Iveta

Poprad predviedol gólový koncert v Prešove

Prvými dvoma zápasmi odštartovalo osemfinálové kolo futbalového Slovnaft Cupu.

Na snímke brankár Popradu Ján Malec a vpravo v šanci hráč Prešova Jakub Rolinc. (Zdroj: TASR)

PREŠOV. Prvými dvoma zápasmi v utorok odštartovalo osemfinálové kolo futbalového Slovnaft Cupu. Z východoslovenského pohľadu sa hral zaujímavý zápas v Prešove.

A zaujímavý bol napokon aj výsledok. Tatran podľahol druholigistovi z Popradu 0:3.

V chladnom počasí ponúkli aktéri na prešovskom štadióne futbal, ktorý divákov veľmi nezahrial. Aktívnejšie začali domáci, ale Rolinc ani Ashiru svoje príležitosti nepremenili.

Od 20. min. prebrali taktovku zápasu do rúk hostia a svoju aktivitu korunovali v 37. min., keď Penksom vyrazenú strelu dorazil do opustenej brány Alekou. Popradčania mohli do polčasu svoje vedenie zvýšiť, ale Bilas aj Lupčo stroskotali  na súperovom gólmanovi.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Futbalisti Popradu vyradili v Slovenskom pohári Prešov

Druhý polčas ako prvý

V druhom polčase sa priebeh hry výraznejšie nemenil. Hostia sa ešte výraznejšie dostali na koňa v 70. min. Peciar ukážkovým spôsobom zahral štandardku a bolo 0:2.

Žiaden záverečný nápor Prešova sa v posledných minútach nekonal, Poprad si pohodlne strážil svoje vedenie a v závere bol dokonca aktívnejším tímom.

Za svoju snahu bol ešte raz odmenený v posledných sekundách hry po akcii striedajúcich hráčov.

Gruca síce ešte Penksu neprekonal, úplne voľný Ujčík však z dorážky pohodlne zasadil bezkrvnému Tatranu tretí gólový úder.

Poprad, ktorý v posledných šiestich druholigových stretnutiach zaznamenal len dva góly, strelil teraz fortunaligistovi razom tri. Aj takéto paradoxy prináša pohárová súťaž.

Hlasy po zápase

Günter Kronsteiner (Prešov): Blahoželám súperovi k víťazstvu, odohral dobrý zápas. V čase, keď sme prehrávali o gól, nebola v našich radoch dostatočná viera vo vlastné sily a v úspešný obrat, na tom budeme musieť v ďalšom období popracovať. Prioritou je pre nás ligová súťaž, preto z tejto prehry nie som výrazne sklamaný. Nie je ľahké sa naplno venovať dvom súťažiam, napriek tomu sme sa prirodzene chceli pokúsiť i o úspech v pohári. Teraz sa už budeme naplno sústrediť na najbližší ligový duel v Michalovciach.

František Šturma (Poprad): Od začiatku sme hrali veľmi aktívne, hráči výborne plnili taktické pokyny. Vedeli sme o silných i slabých stránkach domácich. Podarilo sa nám skórovať v prvom polčase a vedeli sme, že ak súper chce ešte niečo s výsledkom urobiť, bude musieť po prestávke otvoriť hru. Práve na to sme čakali a podarilo sa nám pridať ďalšie dva góly. Chlapcom ďakujem za tímový výkon, zápas v slušnej atmosfére a proti dobrému súperovi sme si užili. Takéto konfrontácie nás posúvajú vpred.“