Štvrtok, 25. máj, 2017 |Meniny má Urban

Prešov porazil v Lige majstrov Čechovských Medveďov

Šanca na postup zo skupiny pre Tatran stále žije.

Tomášovi Čípovi sa darilo strelecky.(Zdroj: TASR/František Iván)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v zápase C-skupiny Ligy majstrov nad Čechovskými Medveďmi 30:28.

Pre slovenského majstra je to druhé víťazstvo z úvodných piatich zápasov skupiny a na konte tak má štyri body.

Prešovčania o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, počas ktorého si vypracovali aj deväťgólový náskok.

Z neho dokázali ťažiť i v druhom dejstve a napokon potešili fanúšikov cenným víťazstvom.

Zverenci Rastislava Trtíka sa v Lige majstrov najbližšie predstavia vo štvrtok 10. novembra práve na palubovke Čechovských Medveďov.

Rozhodol prvý polčas

Prešovčania položili základ víťazstva už v prvej štvrťhodine. Hráči ruského majstra zlyhávali v koncovke, viackrát mierili nepresne a Tatran podržal aj brankár Čupryna.

Domáci vyrážali do rýchlych kontier, ktoré v prvej pätnásťminútovke zakončovali s vysokou efektivitou. Tomáš Číp v polovici prvého polčasu upravil na šesťgólový rozdiel v prospech Tatrana - 12:6.

Hostia síce viackrát znížili, ale Prešovčanom sa stále darilo udržiavať si pohodlný náskok. V 23. minúte síce Hrstka za stavu 14:9 nepremenil sedemmetrový hod, ale domácich to mrzieť nemuselo.

Rábek a Číp pridali v následných akciách tri góly a slovenský majster v 27. minúte vyhrával už o osem gólov - 17:9.

Hostí v závere prvého dejstva výrazne podržal brankár Pavlenko, vďaka ktorému Čechovskí Medvedi prehrávali iba o šesť gólov (17:11).

Druhý polčas priniesol drámu

V 33. minúte upravil Hrstka na 19:12 a domáci viedli o sedem aj po góle Rábeka (20:13) o dve minúty neskôr.

Potom však Prešovčania mierne poľavili v defenzíve a ruský majster sa vrátil do zápasu.

Hostia výrazne pridali v pohybe a v 42. minúte viedol Tatran po góle Santalova už iba o dva góly (21:19).

Po červenej karte Černoivanova sa však domáci znovu rozbehli. Úspešný úsek uzavrel Peskov v 46. minúte, keď upravil na 25:20.

Čechovskí Medvedi znížili na 25:22, nasledovala úspešná sedmička Hrstku a oddychový čas trénera hostí.

Záver zápasu priniesol drámu, keď sa hostia dotiahli na rozdiel dvoch gólov. Domáci si však už cenné víťazstvo nenechali vziať.

Hlasy po zápase

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Moje hodnotenie je jednoduché. Mám radosť z víťazstva a z hry predvedenej najmä v prvom polčase. V ňom sme hrali to, na čom sme sa dohodli. V druhom sme stratili koncentráciu, robili sme jednoduché chyby v obrane a v útoku sme neboli trpezliví a po našich chybách súper znížil náš náskok iba na dvojgólový. Našťastie sme sa skoncentrovali a stabilizovali našu hru. V zápase bolo veľa maličkostí, ktoré rozhodli o výsledku."

Jakub Hrstka, ľavé krídlo Tatrana Prešov: "Pre nás to bol náročný zápas. V minulom súboji s nórskym Elverumom sme prakticky stratili víťazstvo, takže dnes sme do toho museli dať všetko. V prvom polčase sme začali veľmi dobre, súpera sme ďprehrávaliď, ale potom sme spravili niekoľko chýb. Neviem však, čo sa s nami deje v druhých polčasoch, pretože znovu sme počas neho "odišli". Napokon sme to však udržali a získali tesné víťazstvo."

Alexej Peskov, pravá spojka Tatrana Prešov: "V prvom polčase sme hrali veľmi dobre v obrane i v útoku. Sme veľmi radi za toto cenné víťazstvo a veríme, že naň nadviažeme aj v najbližšom zápase u súpera."