Momentka zo zápasu Prešova s Poliakmi.
Momentka zo zápasu Prešova s Poliakmi. (Autor: PHOTO4YOU)
Sportnet|3. nov 2016 o 00:00

Prešovskí univerzitní hokejisti stále čakajú na prvú výhru.

PREŠOV. V 4. kole Európskej univerzitnej hokejovej ligy sa na prešovskom ľade proti sebe postavili Warriors z Prešovskej univerzity a Academy 1928 KTH z poľského mesta Krynica.

Stretnutie nováčikov v lige predpokladalo vyrovnaný zápas plný rýchlych akcií a napätia z výsledku.

Gólovo stretnutie otvorili domáci po dohode Lopačka a Mikloša.

Rýchlym hokejom potešili Warriors domácich fanúšikov už v tretej minúte, keď Lopaček prekonal lapačku brankára Krynice.

Neustále útoky na bránu hostí sa vyplatili a v šiestej minúte sa za asistencií Štofaníka a Maliňáka podarilo Starovičovi prekonať bránkovú čiaru Krynice po druhýkrát.

Do konca prvej tretiny si Warriors strážili svoj dvojbodový náskok, avšak dve minúty do konca hokejisti z Krynice vyrovnali a druhým rýchlym gólom tridsať sekúnd pred skončením tretiny vyrovnali na 2:2.

Do druhej tretiny nastúpili oba tímy s čistým štítom. Hokejistom z Prešovskej univerzity sa však nepodarilo udržať si vyrovnané skóre dlho a druhým dejstvom viditeľne viedli hostia z Krynice.

V dvadsiatej štvrtej minúte strelili svoj tretí gól a v tridsiatej minúte už viedla Krynica o dva góly.
V poslednej tretine stretnutia Warriors zabojovali a pokúsili sa nepriaznivý stav zvrátiť. V 44. ukázal Duračinský, že Prešov ešte v zápase s Krynicou nepovedal svoje posledné slovo a zatriasol sieťou v bráne hostí po tretí raz.

Ich odpoveď však na seba nenechala dlho čakať.

Zápas, v ktorom sa stretli nováčikovia ligy tak dopadol úspešnejšie pre klub Academy 1928 KTH Krynica, ktorý si vďaka finálnemu stavu 5:3 doniesol do Poľska plný bodový zisk za výhru.

Po skončenom štvrtom zápase odišli chlapci z Prešova bez zisku bodov.

„Chvíľu sme vyhrávali, potom sme dostali nejaké rýchle góly. Hokej je o minimálnych chybách a my sme dnes spravili tých chýb viac, čiže povedal by som, že tam bola tá slabina,“ zhodnotil výsledok zápasu hlavný tréner Warriors Peter Zachar.

Strelec prvého gólu Tomáš Lopaček vyzdvihol úroveň ligy. „V tejto lige asi nie je slabší súper, s ktorým by sme vyhrali 10:0. A každý súper je dobrý, takže treba sa zlepšovať a hrať ďalej.“

Šancu vyhrávať zápasy vidí hlavne v príprave. „Musíme sa zlepšiť každý individuálne a každý od seba musí začať. To nás môže dostať dopredu a môžeme vyhrávať zápasy.“

Hostia z Krynice vyzdvihli pokrok domácich Warriors.

„Je to dobrý tím hrajúci dobrú taktickú hru a myslím, že hráči budú hrať stále lepšie a lepšie, pretože prvý priateľský zápas sme nad nimi vyhrali 11:4 a teraz to bola naozaj vyrovnaná hra,“ dodal hráč Academy 1928 KTH Krynica Ruslan Bashirov.

Góly a asistencie: 3. Lopáček 1:0 (Mikloš), 6. Starovič 2:0 (Štofanik, Maliňák), 18. Polinin 2:1 (Pestikov, Bashirov), 19. Bashirov 2:2 (Polinin), 24. Pestikov 2:3 (Bashirov), 31. Muratov 2:4 (Galushkia, Dudkiewicz) 44. Duračinský 3:4, 46. Polonin 3:5 (Pestikov)

Tento článok vyšiel v týždenníku Prešovské noviny č. 43/2016, v predaji od 2. 11. do 7. 11.

Pozrite si tiež blog Stanislavy Bratkovej.

Domov»Sportnet na východe»EUHL: Warriors hostili Krynicu