Mikolajová hetrikom pomohla k výhre Bardejova

Hetrikom zahviezdila Mikolajová.
Hetrikom zahviezdila Mikolajová. (Autor: mač)
Jozef Mačejovský|8. nov 2016 o 00:00

Z Trenčianskych Teplíc sa futbalistky vrátili spokojné.

BARDEJOV. Futbalistky Partizána Bardejov v nedeľu vycestovali do Trenčianskych Teplíc, kde si sily zmerali s domácimi hráčkami MŠK.

Hostky boli pred zápasom favoritky, no vycestovali v oklieštenej zostave a tak sa dal očakávať náročný duel.

Úvod zápasu prekvapil oba celky a hlavne obranu. Domáce sa ujali vedenia už v štvrtej minúte, no hneď po rozohrávke sa tešili aj Bardejovčanky, keď sa presadila Mikolajová.

V osemnástej minúte sa Bogorová ocitla sama pred bezmocnou Mochnackou a loptu umiestnila presne k pravej tyči, čím poslala domácich opäť do vedenia. Netešili sa dlho, o dve minúty na druhej strane úradovala opäť strelkyňa Mikolajová a hralo sa odznova.

Prvý polčas sa hral zo strany na stranu, avšak ďalšie vyloženejšie šance neprichádzali.

Po zmene strán začali domácim odchádzať sily, čo sa prejavilo hlavne po hodine hry. Bardejovčanky sa pred domácu gólmanku dostávali čoraz častejšie a domáce viackrát postavili pred bránu „autobus“.

Pätnásť minút pred záverom sa k slovu dostala opäť Mikolajová a tretím gólom poslala partizánky prvýkrát do vedenia.

V ďalšom priebehu už hostky hru kontrolovali a v 87. minúte Bochinová výsledok upravila na konečný stav 2:4.

Po tejto výhre je Bardejov naďalej prvý.

„Do Trenčianskych Teplíc sme prišli s tým, že chceme potvrdiť našu kvalitu. Chceli sme vyhrať. Trenčianske Teplice majú vyspelý káder, skúsené hráčky. Terén bol ťažký. Musím byť spokojný, že sme zápas vyhrali, i keď to z našej strany nebola veľmi futbalová kvalita. Ukázal sa charakter družstva, napriek tomu, že sme dvakrát prehrávali, dokázali sme otočiť a vyhrať. Bolo nás iba jedenásť a aj takto poskladaná obrana hrala prvýkrát. Vyskytli sa aj chyby a inkasovali sme dvakrát,“ okomentoval zápas tréner Bardejova Ľubomír Čekan.

Trenčianske Teplice – Partizán Bardejov 2:4 (2:2), ženy

Góly: 4. a 18. Bogorová – 7., 20. a 75. Mikolajová, 87. Bochinová.

Zostava Bardejova: Mochnacká – Pivovarníková, Rosoľanková, Lemešová, Gmitterová, Havranová, Galarovičová, Bochinová, Mikolajová, Mazurová, Roháčová.

Po ženách sa už na rozmočenom ihrisku predstavili juniorky.

V tretej minúte sa hostky ujali vedenia po góle Vaľušovej, domáce odpovedali v 25. minúte. Hneď po rozohrávke Vaľušová poslala hostky opätovne do vedenia, ale ešte do polčasu najprv Panáková druhým gólom vyrovnala a v samom závere polčasu Havrilová poslala domácich do vedenia.

Po zmene strán za stáleho dažďa sa Bardejovčanky snažili vyrovnať, avšak domáce hrali pozorne a viackrát pohrozili, no Gyomraiová bola pozorná. Minútu pred záverom riadneho hracieho času sa však hostky dočkali, keď sa presadila Cingeľová.

No hneď nato rozhodca nariadil pokutový kop pre domáce, avšak Gyomraiová penaltu chytila a tak sa oba celky rozišli po remíze 3:3.

Trenčianske Teplice – Partizán Bardejov 3:3 (3:2), juniorky

Góly: 25. a 34. Panáková, 40. Havrilová – 3. a 27. Vaľušová, 79. Cingeľová.

Zostava Bardejova: Gyomraiová – Kubová, Vagaská, Vataščáková (52. Valancová), Harčarufková (65. Fecková), Storinská (52. Maliňaková), Tejová, Sokolová, Cingeľová, Vaľušová, Solárová

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY č. 44/2016, v predaji od 8. 11. do 14. 11.