Igor Čupryna.
Igor Čupryna. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
SITA|10. nov 2016 o 18:50

Hádzanári dosiahli v skupinovej fáze Ligy majstrov dôležité víťazstvo.

ČECHOV, PREŠOV. Zverenci trénera Rastislava Trtíka si vo štvrtkovom stretnutí 6. kola C-skupiny poradili s Čechovskými Medveďmi tesne 29:28 (18:13), keď im výhry v úplnom závere zachránil svojím úspešným zákrokom Igor Čupryna.

Nad týmto ruským súperom vyhrali aj októbri vo svojej Tatran handball aréne 30:28 (17:11). Šarišania si vďaka triumfu, ktorým vstúpili do odvetnej časti, udržali nádej na vybojovanie si jednej z dvoch postupových priečok.

V aktuálnej tabuľke "céčka" figurujú so ziskom 6 bodov na 3. mieste.

Úradujúci slovenský šampión bude môcť nadviazať na úspech z Čechova na budúci týždeň v sobotu 19. Novembra, keď od 16.00 h privíta francúzskeho favorita Montpellier HB.

Priebeh stretnutia

Prešovčania pustili domácich do vedenia len raz - v 8. min, keď otočili na 5:4. Odpoveď hráčov Tatrana bola vzápätí vďaka dobrej činnosti v defenzíve a úspešnosti v útoku zdrvujúca.

Sedem gólov v čechovskej sieti vynieslo po štvrťhodine hry hosťom vedenie 11:5. Až v 16. min prerušili Medvedi svoje suchoty a postupne začali ukrajovať z manka, v 22. min Kotov skorigoval na 10:12. Slovenský šampión však aj vďaka zákrokom Čuprynu odvrátil hrozbu vyrovnania a v závere I. polčasu opäť unikol na sľubných 18:13.

Prešovu vyšiel vstup do druhého dejstva. Trojgólová šnúra im na začiatku 36. min vyniesla dovtedy najvyššie vedenie 23:16. Nasledovala však vyše dvanásťminútovka bez streleného gólu, čo domáci využili a v 47. min znížili na 22:23.

Až potom trafil do čechovskej siete Peskov, ktorý v 48. min upravil na 24:22 a o štyri minúty neskôr na 26:23. Čechovskí Medvedi však opäť skorigovali na rozdiel jediného gólu a mali aj príležitosť vyrovnať na 28:28, ale necelé tri minúty pred koncom podržal Tatran brankár Čupryna.

Vzápätí sa na druhej strane presadil L.Urban (29:27).

Rusi ešte znížili a v posledných sekunde im mohol zabezpečiť aspoň remízu Kovaľov, ktorého náskok z krídla zmaril prešovský hrdina Čupryna.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2016/2017 - skupinová fáza:

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále) -

6.kolo:

Čechovskí Medvedi (Rus.) - Tatran Prešov (SR) 28:29 (13:18)

Najviac gólov za Čechov: Santalov 9, K. Kotov 5

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna - Rábek 5, Hrstka4/1, D. Krok 1, Sadovyj, L. Urban 5, Číp 3, Peskov 7, Vučko4, Jankovič, Páleš, Carapkin

pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali:Šatordžija a Pandžič (obaja Bosna a Herceg.)

Ďalšie zápasy

štvrtok 10. 11.: HC Metalurg Skopje (Maced.) - Montpellier HB (Fr.) hrá sa od 18.45 h

sobota 12. novembra: Naturhouse La Rioja (Šp.) - Elverum Handball (Nór.) hrá sa od 18.30 h