Prešovskí hokejisti sa dočkali prvého víťazstva EUHL

Prešovskí  "bojovníci" hostili univerzitný tím z Trenčína.
Prešovskí "bojovníci" hostili univerzitný tím z Trenčína. (Autor: frk)
Sportnet|11. nov 2016 o 12:47

Okorenili ho rekordným hetrikom.

PREŠOV. Piate kolo Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) bolo pre Warriorov z Prešovskej univerzity prajné.

Po prehratých zápasoch „bojovníci“ doslova vstali z popola.

A hoci mal Trenčín vo svojich radoch i podporu zo zahraničia, Warriors im nedali šancu. Po vyhratom zápase si tak Prešovčania konečne odniesli body za výhru.

Rekordný hetrik Miháľa

Od prvých minút stretnutia bol zrejmý veľký boj o víťazstvo. Prelomiť ľady sa podarilo už v 9. minúte Alexandrovi Miháľovi, ktorý za asistencií Weissa a Lopáčka gólovo otvoril stretnutie.

O tom, že Miháľ mal v pondelok 7. novembra svoj deň nepochyboval nikto, keďže troma gólmi v rade zvýšil náskok Warriorov a v 12. minúte prvej tretiny už viedli domáci 3:0.

Prvá tretina skončila jasne v prospech domácich.

Miháľ zároveň strelil najrýchlejší čistý hetrik v EUHL.

„Celý zápas bol od začiatku veľmi napínavý, ale až tie moje tri góly to nejako zlomili a som rád, že konečne sa mi tú smolu podarilo zlomiť a s chlapcami sme to dotiahli do víťazného konca. S chlapcami sme si povedali, že chlapci sa musíme konečne zobudiť a vyhrať, tento zápas to aj potvrdil,“ tešil sa po zápase strelec prvých troch gólov Alexander Miháľ.

Tempo zápasu od začiatku druhej tretiny bolo bleskové. Tri rýchle góly za necelé tri minúty to len dokazovali.

Druhé dejstvo stretnutia naštartovali v 25. minúte Trenčania, keď znížili náskok domácich 1:3. Hosťom rýchlo odpovedal kapitán Tomáš Lopáček s asistenciou Mikloša, ktorí potešili prešovských fanúšikov štvrtým gólom.

Už o minútu neskôr sa však hostia revanžovali a znížili na 2:4. Po druhej tretine odchádzali Prešovčania do kabíny s dvojgólovým náskokom.

V poslednej etape zápasu sa na ľade začalo priostrovať. Hneď v 43. minúte skórovali Trenčania, avšak do konca zápasu sa už gladiátorom prekonať lapačku prešovského brankára Michala Konečného nepodarilo.

Naopak, domáci nasypali súperom ešte tri góly.

Warriors sa tešili z premiérového víťazstva.
Warriors sa tešili z premiérového víťazstva. (Autor: frk)

V 46. minúte odpovedal gladiátorom Jakub Mistrík a zvýšil na 5:3.

O ďalšiu úspešnú strelu sa postaral Roland Weiss a aktívnu hru domácich doviedol do dokonalosti Vladimír Jursa, ktorý do súperovej brány strelil posledný siedmy gól.

Zápas okorenil v samotnom závere aj prvý pästiarsky súboj, keď náš obranca nedal súperovi šancu a povyzliekal ho na ľadovej ploche.

Tréner prešovských Warriorov Peter Zachar bol s bodovým, ale i herným výsledkom zápasu spokojný.

„V tomto zápase sme dnes videli všetko či dynamickú hru, korčuľovanie, hru do tela alebo hlavne veľa gólov. Najviac by som ocenil poslednú tretinu, kde naozaj hráči tie svoje emócie skrotili na minimum a išli za tým jedným cieľom,“ zhodnotil zápas.

Prečítajte si tiež blog Stanislavy Bratkovej.