Oslabený Tatran francúzskeho favorita trápil, ale neporazil

Dominik Krok bojoval, čo mu sily stačili, ale na lepší francúzsky tím oslabený Prešov nemal. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|19. nov 2016 o 17:37

Prešovskí hádzanári podľahli v zápase Ligy majstrov Montpellieru 24:28.

PREŠOV. V stretnutí 7. kola C-skupiny hádzanárskej Ligy majstrov prehral Tatran Prešov doma s francúzskym HB Montpellier 24:28 (9:14).

Prešovčania v oslabenej zostave (chýbal im zranený Rábek, počas zápasu sa zranil aj Vučko) nedokázali účinne vzdorovať hviezdami nabitému súperovi najmä v strednej časti zápasu.

Ku cti Tatranu slúži, že bojoval až do konca a odovzdal na palubovke z pohľadu nasadenia maximum.

O lepší výsledok ho obrali aj viaceré technické chyby a slabšia efektivita streľby najmä z krídel, ale aj spojok.

Prehra pre Prešov znamená, že jeho postup zo skupiny do play-off najkvalitnejšej svetovej klubovej súťaže sa posunul do roviny teórie.

Slovenský majster sa v LM najbližšie predstaví na palubovke macedónskeho tímu HC Metalurg Skopje.

Liga majstrov v hádzanej: Prešov - Montpellier: fotogaléria

20.11.2016

Rozhodla stredná fáza zápasu

Prešovčania napokon predsa len nastúpili bez Olivera Rábeka, ktorý má po utorňajšom zápase SEHA ligy zranený členok.

Hráči Montpellieru boli v zápase favoritom a túto pozíciu potvrdzovali od prvých minút. V 10. minúte prehrávali domáci 3:6, ale trojgólové manko dokázali zmazať vďaka trom gólom i viacerým zákrokom Čuprynu.

Peskov v 15. minúte vyrovnal na 6:6, ale v 19. minúte, bol náskok francúzskeho tímu opäť trojgólový - 7:10.

Prešovčania sa ťažko presadzovali v útoku, obrana Montpellieru im veľa nedovoľovala.

Hostia spravili v závere prvého dejstva významný krok k víťazstvu, keď Prešovčanom odskočili na päť gólov - 9:14.

V úvode druhého dejstva viedol Montpellier aj o šesť (12:18) a domáci mali obrovský problém presadiť sa najmä v útoku na postavenú obranu.

Početná divácka kulisa v Tatran handball aréne hnala domácich vpred, ale proti bol sebavedomo hrajúci súper.

Brankár hostí viackrát zmaril veľké príležitosti Tatrana a aj vďaka tomu viedol Montpellier v polovici druhého polčasu o sedem gólov - 18:25.

Slovenský majster v emotívnom závere zdramatizoval zápas, viackrát znížil náskok súpera (dve a pol minúty pred koncom bolo 23:25), ale na vyrovnanie to už nestačilo.

Hlasy po zápase

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: "Gratulujem Montpellieru k zaslúženému víťazstvu. Ich tím je veľmi dobre atleticky pripravený, majú výborného trénera a herný koncept. Majú veľa skúsených hráčov, ktorí predstavujú veľkú kvalitu. Disponujú obrovskou silou, ktorú dnes podporili aj výborní brankári a šikovné krídla. Vedeli sme o kvalite súpera, preto sme museli aj prispôsobiť taktiku. Kým sme hrali "klasickú" hádzanú, tak bol Montpellier určite lepším tímom. V záverečných dvadsiatich minútach sme hrali vabank, čím sme si vytvorili tlak. Inak sme cez veľmi dobre organizovanú obranu súpera nemali veľa šancí. Vedeli sme, do čoho ideme, ale aj tak si myslím, že sme súpera mohli potrápiť ešte viac."

Radovan Pekár, kapitán Tatrana: "Mali sme slabší prvý polčas, v ktorom sme mali hrať lepšie a viac takticky. Takto sme už v druhom polčase naháňali výrazný náskok súpera, ale nestačilo to. Musíme však uznať aj silu súpera, ktorý má kvalitné mužstvo."

Jakub Hrstka, krídlo Tatrana: "Nepremenili sme veľa šancí a v prvom polčase sme hrali zle aj v obrane. V druhom polčase sme to viackrát stiahli, a keď sme sa mohli dotiahnuť i na vyrovnanie, tak sme nevyužili príležitosti a súper to potrestal."

Tatran Prešov - Montpellier HB 24:28 (9:14)

Tatraa: Bražnyk 2, Čupryna - M. Šárpataky, Hrstka 1/1, D. Krok 6, Rečičár, Sadovyj 4, L. Urban 4, Pekár, Číp 1, Peskov 4, Vučko 1, Rešovský, Jankovič, Páleš1, Carapkin

Najviac gólov za Montpellier: Fabregas 6, Dolenec 6/1,Kavtičnik 5/1.

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Madsen a Mortensen (obaja Dán.), 2 500 divákov.