Taekwon-do: Najúspešnejší klub je z Prešova

Taekwondisti z Gebaek Prešov vyhrali pohár za celkové ligové víťazstvo.
Taekwondisti z Gebaek Prešov vyhrali pohár za celkové ligové víťazstvo. (Autor: archív)
Michal Frank|23. nov 2016 o 00:00

Mladí športovci uspeli na dvoch veľkých podujatiach.

PREŠOV. Klub Gebaek Prešov vyhral Slovensku Ponte ligu Taekwondo ITF, nestratili sa ani tí najmenší sa nestratili na medzinárodnom turnaji v českých Říčanoch pri Prahe.

Športový klub Gebaek Prešov bol nútený rozdeliť svojich zverencov rozdeliť na dve skupiny, aby mohli reprezentovať na dvoch silne obsadených turnajoch v taekwon-do. Ukázalo sa to ako dobrý ťah.

Dva veľké turnaje takewon-do ITF sa konali začiatkom mesiaca, a to v Bratislave, kde štvrtým kolom vyvrcholila ligová súťaž Ponte liga a v Říčanoch pri Prahe, kde sa konal Bohemia Cup.

Pohár do Prešova

V Bratislave brali Prešovčania v konečnom zúčtovaní pohár pre najúspešnejší klub na Slovensku.

Ponte ligy sa zúčastňovalo sedem klubov zo Slovenska a súťažilo sa vo všetkých kategóriách a disciplínach taekwon-do ITF.

Pod vedením Marcela Petra a prezidenta klubu Tomaša Olejára išla do dejiska turnaja 19-členná výprava ŠK Gebaek Prešov. Cieľ mala jasný: celkové víťazstvo.

„Vynikajúce výsledky počas celého roka a 83 bodov, ktoré dosiahli naši súťažiaci v poslednom 4. kole znamenalo, že sme získali ako klub pohár Ponte ligy za rok 2016. Okrem toho bol najlepším žiakom 4. kola Richard Novák a najlepším juniorom Ponte ligy slovenský reprezentant Samuel Olejár (I. dan). Celkovo zástupcovia nášho klubu získali 12 bronzových, 16 strieborných a 13 zlatých medailí a pohár pre najlepší klub Slovenska,“ potvrdil splnenie cieľa Róbert Baláž z ŠK Gebaek Prešov, ktorý je zároveň trénerom slovenskej reprezentácie.

Medailisti z Bohemia Cupu.
Medailisti z Bohemia Cupu. (Autor: archív)

Desať medailí z ČR

Podstatne menšia klubová skupina cestovala na Bohemia Cup.

Pod vedením Veroniky Balážovej (II. dan) a reprezentačného trénera Róberta Baláža sa prešovskí taekwondisti zúčastnili turnaja, na ktorý prišli športovci zo siedmich krajín. Opäť sa súťažilo vo všetkých disciplínach taekwondo ITF.

V silnej konkurencii sa Prešovčania nestratili.

Janka Bartková obsadila 2. miesto, Samko Karnis 2. a 3. miesto, Dominik Rozman dvakrát bronz a všetci traja spolu v československom tíme v disciplíne tule získali striebornú medailu.

Po úspešných podujatiach doma a v susednom Česku vycestovali prešovskí taekwondisti na turnaj do bulharskej Sofie.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY č. 46/2016, v predaji od utorka 22. novembra do 28. novembra.

Domov»Sportnet na východe»Taekwon-do: Najúspešnejší klub je z Prešova