Záber zo sobotňajšieho šlágra 10.kola Nitra - Prešov
Záber zo sobotňajšieho šlágra 10.kola Nitra - Prešov (Autor: našanitra.sk)
Ján Jacoš|22. nov 2016 o 00:00

Prešovčania nenašli recept na majstra, so Starou Ľubovňou trojbodový zisk.

PREŠOV. Extraliga volejbalistov pokračovala počas víkendu zápasmi 10. a 11. kola.

V šlágri desiateho kola Nitrania využili domáce prostredie a nad VK Mirad PU Prešov vyhrali 3:1.

Nitra taký istý výsledok dosiahla v októbri aj v Prešove a je jediný nezdolaný tím v tomto ročníku najvyššej súťaže. V nedeľu Šarišania vyhrali nad VKM Stará Ľubovňa 3:0.

Prešovčania v Nitre v dramatickej koncovke vyhrali prvý set, v ďalších troch už dominovali úradujúci majstri.

"Voľný víkend nám zrejme neprospel," poznamenal tréner prešovských extraligistov Jaroslav Vlk.

"Prvý set sme však v Nitre začali výborne, súpera sme tlačili, naša obrana bola dobrá, domáci nás síce v koncovke dotiahli, ale nakoniec sme ju úspešne zvládli. Od druhého setu Nitra zlepšila koncentráciu, obranu blokom, zatlačila nás podaním. My sme útočili do plných a výsledkom toho bolo dvadsať blokov na strane Nitry. Pre nás to bol dosť krutý zápas, nedokázali sme sa dostať do tempa, smečiarsky sme sa nepresadili z okrajov siete. Nitre sme chceli vrátiť prehru, to sa nám však nepodarilo. Mužstvo Nitry je lepšie naštartované, verím, že my na tohto súpera nájdeme nejakú protizbraň. V stretnutí so Starou Ľubovňou dostali šancu ďalší hráči, príležitosť dostal nahrávač Jurko, nejako to škrípalo a tak som do hry vrátil Halaja, ktorý našu hru upokojil, spresnil a tak dostala potrebný rytmus. Aj keď ťažko sa hrá proti súperom, ktorí nemajú čo stratiť a nie sú favoriti a hrajú na hranici rizika. Koncentrovanejším výkonom sme duel so Starou Ľubovňou dotiahli do víťazného konca."

Nitra - VK Mirad PU Prešov 3:1 (-25, 17, 15, 14)

VK Mirad PU: Halaj 1, Sopko 15, Hudák 5, Macko 6, Červeň 4, Lux 12 (libero T. Lampart, Rajduga 6, Jurko, Drobňák 3, Mikovčík 2).

VK Mirad PU Prešov - Stará Ľubovňa 3:0 (21, 18, 17)

VK Mirad PU: Jurko, Hudák 12, Drobňák 12, Macko 17, Mikovčík 5, Lux 4 (libero T. Lampart, Halaj, Rajduga 12). Pred 150 divákmi rozhodovali Porvazník a Niklová.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY č. 46/2016, v predaji od utorka 22. novembra do 28. novembra.