Zlaté Moravce zdolali Prešovčanov, zosunuli ich na dno tabuľky

(Autor: Ilustračné - SITA/Martin Medňanský)
Sportnet|26. nov 2016 o 19:07

Futbalisti Zlatých Moraviec vyhrali nad Prešovom jednoznačne 3:0.

ZLATÉ MORAVCE, PREŠOV. Futbalisti Zlatých Moraviec-Vrábel vyhrali v dueli 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy nad Prešovom jednoznačne 3:0 a odlepili sa z dna tabuľky, kam poslali svojho sobotňajšieho súpera.

Obaja majú na konte po 12 bodov, ale Zlaté Moravce-Vráble disponujú lepším skóre.

Priebeh stretnutia

V klasickom 6-bodovom stretnutí boli od úvodu aktívnejší domáci. Už v 2. minúte dobre mierenú strelu de Oliveiru pozorný Talian vyrazil. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Ashiru, v koncovke však zlyhal.

Po góle volala situácia z 20. minúty, keď po závare v pokutovom území hostí Boszorádovu hlavičku k pravej žrdi Talian bravúrne vytesnil. Prebiehala 32. minúta, Gešnábel sa šikovne uvoľnil, ale jeho prudký center na hranici malého vápna zastavila Dzuríkova ruka.

Nariadený pokutový kop Orávik s istotou premenil.

V 36. minúte sa skóre mohlo meniť opäť, ale Válovčan zoči-voči Talianovi namieril iba do neho.

Aj po zmene strán to boli domáci, ktorí sa viac tlačili do ofenzívy. V 49. minúte skúšal šťastie Válovčan a jeho prudká strela z uhla len tesne minula cieľ.

V 65. minúte poslal ideálny center na hranicu malého vápna Boszorád, ale de Oliveira hlavičkou len tesne minul ľavý roh prešovskej brány. Skóre sa opäť menilo v 68. minúte, to sa aktívny Boszorád predral do šestnástky presnou prihrávkou našiel osamoteného Orávika a ten pohotovou strelou z prvej nedal
Talianovi šancu.

Hostia sa síce snažili, ale ich pokusy prevažne končili pred šestnástkou. V 79. minúte sa dočkal odmeny za aktívny výkon aj Boszorád, ktorý presnou strelou k žrdi upravil na 3:0.

V závere mohol dovŕšiť hetrik Orávik, ale z dobrej pozície mieril tesne mimo.

Po jednoznačnom víťazstve ViOnu si obe mužstvá vymenili postavenie v aktuálnej tabuľke Fortuna ligy.

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Dnes sme vstúpili do stretnutia dobre, chlapci ukázali charakter, chcenie a snahu o dobrý výsledok. Dôležitý moment stretnutia bol prvý gól, ktorý nás upokojil a po druhom sme si to už užívali. Chalani chcú aj naďalej tvrdo pracovať. Šesť bodov z posledných dvoch stretnutí teší, ale nám ukáže, na čo máme, až sobotný duel s Podbrezovou."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Dnes som bol prvýkrát od môjho príchodu k mužstvu rozčarovaný. Bol to zápas o bytí či nebytí. ViOn mal od začiatku prevahu, potom prišiel nešťastný moment pri ruke Dzuríka. Po zmene strán po chybe nášho mladého hráča sa ViOn dostal do dvojgólového vedenia, mal radosť z hry a zaslúžene zvíťazil."

Štatistika

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 17. kolo - sobota:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 33. a 68. Orávik (prvý z pok. kopu), 79. Boszorád, ŽK: 33. Dzurík (Prešov), rozhodovali: Kráľovič - Mókoš, Jenčura

Zostavy:

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - M. Boszorád, Pintér, Karlík, M. Pastva - Obročník - Orávik, Bariš, Oliveira (84. M. Sedlák), Gešnábel (66. Guilavogui) - Válovčan (81. Sombat)

Prešov: Talian - M. Petko, Bartek, Dzurík, Bujňák (74. Tubonemi) - Ashiru, P. Jacko, D. Keresteš, D. Leško - P. Katona, J. Rolinc (61. L. Kubus)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 po sobotňajších zápasoch 17. kola:

1. MŠK Žilina 17 14 2 1 45:11 44

2. ŽP Šport Podbrezová 17 11 4 2 23:8 37

3. ŠK Slovan Bratislava 17 10 2 5 29:19 32

4. Spartak Myjava 16 7 3 6 17:16 24

5. FC Spartak Trnava 16 6 5 5 19:23 23

6. MFK Ružomberok 16 6 4 6 28:23 22

7. MFK Zemplín Michalovce 17 6 4 7 21:25 22

8. AS Trenčín 16 6 2 8 21:26 20