Prešov prehral v Skopje, postup sa rozplýva

(Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
SITA|27. nov 2016 o 19:16

Zverenci trénera Rastislava Trtíka v tabuľke klesli na posledné miesto.

SKOPJE, PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov neurobili ďalší krok k postupu zo skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2016/2017.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v nedeľňajšom stretnutí 8. kola C-skupiny na pôde svojho priameho konkurenta HC Metalurg Skopje 20:26 (10:11) a v tabuľke klesli na posledné 6. miesto.

Šarišania po nezdare v konfrontácii s macedónskym vicemajstrom (v aktuálnej edícii LM ho doma zdolali 27:22) zaostávajú za 2. priečkou, na ktorej figuruje španielsky tím Naturhouse La Rioja, o tri body.

Úradujúceho slovenského šampióna čaká ďalší dôležitý zápas v nedeľu 4. decembra od 15.45 h na pôde nórskeho Elverumu Handball.

Priebeh stretnutia

Lepšie vstúpil do duelu Tatran, ktorý v úvodnej desaťminútovke nedovolil domácim skórovať a na druhej strane sa presadil trikrát. Až na začiatku 11. min dostal loptu do prešovskej siete Taleski a o pár sekúnd neskôr Gugleta znížil na 2:3, ale po štvrťhodine hry svietil na ukazovateli skóre stav 2:5.

Metalurgu netrvalo dlho, aby vyrovnal na 5:5 a v 21. min ho Taleski prvýkrát poslal aj do vedenia (7:6).

Ten istý hráč vzápätí zvýšil na 8:6 a hoci hostia vyrovnali na 9:9 i 10:10, Taleski svojím piatym presným zásahom stanovil tesne pred prestávkou polčasové skóre na 11:10.

Metalurg začal po zmene strán ako z veľkej knihy. Za sedem minút hry strelil štyri góly a bolo 15:10. Prešovčania sa však nepoddali nepriaznivému vývoju a v 42. min po presnej strele Rábeka znížili na 14:16.

Od stavu 16:18 v 48. min však slovenský šampión štyrikrát za sebou inkasoval a umožnil domácim získať rozhodujúci náskok.

Metalurg s prehľadom kontroloval záver duelu, ktorý vyhral 26:20.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2016/2017 - skupinová fáza:

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále) - 7. kolo - nedeľa:

HC Metalurg Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 26:20 (11:10)

Najviac gólov za Metalurg: Taleski 10/1

Zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Čupryna 2 - Rábek 6/1, M. Šárpataky, Humeňanský, Hrstka 2, D. Krok 2, Sadovyj, Ľ. Šárpataky, L. Urban 1, Peskov 4, Vučko 3, Jankovič, Páleš, Carapkin

pok. hody: 4/1 - 1/1, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Brkic a Jusufhodzic (obaja Rak.)