Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Prešov prehral v Skopje, postup sa rozplýva

Zverenci trénera Rastislava Trtíka v tabuľke klesli na posledné miesto.

(Zdroj: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)

SKOPJE, PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov neurobili ďalší krok k postupu zo skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2016/2017.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v nedeľňajšom stretnutí 8. kola C-skupiny na pôde svojho priameho konkurenta HC Metalurg Skopje 20:26 (10:11) a v tabuľke klesli na posledné 6. miesto.

Šarišania po nezdare v konfrontácii s macedónskym vicemajstrom (v aktuálnej edícii LM ho doma zdolali 27:22) zaostávajú za 2. priečkou, na ktorej figuruje španielsky tím Naturhouse La Rioja, o tri body.

Úradujúceho slovenského šampióna čaká ďalší dôležitý zápas v nedeľu 4. decembra od 15.45 h na pôde nórskeho Elverumu Handball.

Priebeh stretnutia

Lepšie vstúpil do duelu Tatran, ktorý v úvodnej desaťminútovke nedovolil domácim skórovať a na druhej strane sa presadil trikrát. Až na začiatku 11. min dostal loptu do prešovskej siete Taleski a o pár sekúnd neskôr Gugleta znížil na 2:3, ale po štvrťhodine hry svietil na ukazovateli skóre stav 2:5.

Metalurgu netrvalo dlho, aby vyrovnal na 5:5 a v 21. min ho Taleski prvýkrát poslal aj do vedenia (7:6).

Ten istý hráč vzápätí zvýšil na 8:6 a hoci hostia vyrovnali na 9:9 i 10:10, Taleski svojím piatym presným zásahom stanovil tesne pred prestávkou polčasové skóre na 11:10.

Metalurg začal po zmene strán ako z veľkej knihy. Za sedem minút hry strelil štyri góly a bolo 15:10. Prešovčania sa však nepoddali nepriaznivému vývoju a v 42. min po presnej strele Rábeka znížili na 14:16.

Od stavu 16:18 v 48. min však slovenský šampión štyrikrát za sebou inkasoval a umožnil domácim získať rozhodujúci náskok.

Metalurg s prehľadom kontroloval záver duelu, ktorý vyhral 26:20.